Про коней

- Предки коней були розміром з середнього собаку і жили в густих лісах, що покривали нашу планету п’ятдесят мільйонів років тому.
- Поні (карликові коні) - твариини нижче 142 см. Найменші у світі конячки - аргентинські фалабели, всього 70 сантиметрів зросту.
- Мустанги - нащадки коней , яких завезли до Америки іспанці в XVI столітті.
- Наприкінці ХХ ст. на територію відчуження в Чорнобиль були завезені коні Пржевальського. На превеликий подив учених, ці червонокнижні тварини добре прижилися там.
- Гуцулики - порода коней, пристосованих для життя у Карпатах. Перші письмові згадки про цю породу датовані 1603 роком. Порода виведена схрещуванням гірських коней Буковини, Галичини й Угорщини з жеребцями норійського типу, а також з арабською породою. існує думка, що гуцульські коні - це прямі нащадки тарпанів, які переселилися до Карпат дуже давно.
- Гарцювання на коні корисне для здоров'я, а також здатне розвинути дрібну моторику.
- Іпотерапія - метод лікування захворювань при допомогою регулярного спілкування з кіньми.
- На відміну від багатьох інших тварин, коні бачать світ кольоровим, але червоний колір і синій їм непідвладний.
- У коней чудово розвинутий дотик губ і копит. Цікаво, що копито відповідає за циркуляцію крові. Тому важливо ретельно дбати про "коняче взуття" і міняти підкови.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
- Домашні коні дуже прив'язуються до господаря і страждають через брак уваги. Коні мають чудову пам’ять і можуть запам’ятати кривдника на все життя.
- Коні чудово розрізняють не тільки голоси людей, а й інтонації та емоції, зміни настрою і хвилювання. Якщо на коня кричати, у нього прискорюється пульс.
- Коли вам здається, що кінь сміється, закопилюючи верхню губу, то це не сміх і не "ржачка". Це - природна реакція коня на незнайомі запахи або смаки.
- Вчені під кінською силою розуміють роботу, яку варто витратити на щосекундне підняття вантажу вагою до 75 кг на висоту 1 м.
- Серед міфічних коней є кілька, відомих у літературі та мистецтві. Зокрема, Горбоконик (рос. Конёк-Горбунок) — казка у віршах Петра Єршова. Існує версія, згідно з якою Горбоконика написав Олександр Пушкін, а потім «подарував» авторство Єршову.
- Єдинороги - міфічні коні з рогом, що виростає в них із чола. Давні вірили у те, що єдинороги виконують бажання і мають магічну силу.
- Кентаври — у давньогрецькій міфології — химерні істоти, напівлюди-напівконі.
- Крилатий кінь Пегас родом із давньогрецької міфології, який згодом став символом поезії.
- Троянський кінь — міфічна споруда у вигляді коня, з допомогою якої греки хитрощами здобули перемогу в Троянській війні. В переносному значенні — хитрі дії, підступні засоби боротьби.
- В українських казках багато коней, котрі володіють надприродними здібностями (літають над лісом, ховають у вухах одяг і чарівні предмети, стрибають на неймовірну висоту), а також допомагають головним героям подолати труднощі.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
Дякуємо!