Розколяда – завершення зимових свят

rozkolyada

Якщо свята зустрічають, то їх належно треба й провести, аби вони повернулись до нас наступного року. Зимовий період поволеньки відходить, а на його місце урочисто заступає весняне сонце. І хоч сніги ще вперто тримаються, але вони вже не мають такої сили, як напередодні Різдва.

Зимові свята проводжають розколядою – гучно, весело, багато. Кожен учасник розколяди прагне насолодитись безтурботним станом веселощів, аби пронести його крізь кілька тижнів Великого посту – часу роздумів та заглиблення у власну душу. Після свят Водохреща та Івана Хрестителя закінчується вулична коляда, щедрівки, вертепи. Недарма в народі кажуть: «Прийшов Предтеча і забрав свята на плечі».

Розколяда важлива тим, що її святкують громадою, в колі друзів і родини. На свято приходять із добрим настроєм і позитивними думками.

Це – почуття єдності, любові до праці, своєрідний атракціон умінь і навичок. Адже кожна господиня чи дівчина готує до цього свята страви і одягається у найкращі шати. Отже, є нагода не тільки посвяткувати, а й позалицятися.

Важливим у святкуванні розколяди є й те, що вона дає змогу учасникам перебувати тут і тепер, не поспішати і не переживати про майбутнє, не планувати собі нічого великого і нездійсненного, не згадувати минуле. Погодьтесь, що не кожен із нас уміє тішитись тим, що має – молоді завжди поспішають, а старші часто живуть згадками про минуле.

Люди збираються, аби «набутися» – поспілкуватися, погомоніти, пожартувати, зустріти тих, кого давно не бачили за буденними турботами. Розколяда насамперед дарує людям духовне і душевне просвітлення, а з таким настроєм значно легше йти у роздуми і Великий піст.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Урочистість колядок, відгомін зимових свят додає розколяді святковості та піднесення. Без виступу хорів та музичних колективів розколяда не мала б такого духовного наповнення, а стала би просто забавою.

Розколяда є підсумком циклу новорічно-різдвяних свят. І після свята Стрітення Господнього (15 лютого) вже не колядують. До речі, саме до свята Стрітення традиційно вітаються «Христос рождається!» і відповідають «Славімо Його!»

Починається новий цикл, нові сподівання на краще у цьому житті. А той, хто береться за роботу із чистими думками, завжди досягає успіхів! Пам’ятаймо про це!