Як полегшити собі життя: 7 порад

Життя насправді дуже просте. Люди самі вміють ускладнити собі всі його процеси. Пропонуємо кілька цікавих порад, які точно стануть вам у нагоді.

1. Не бійтесь страху

Звучить парадоксально, правда ж? Але саме так. Не втікайте від того, чого боїтесь. Страх потрібно сприймати як щось фізичне. Не такий страшний вовк, як його малюють – абсолютна правда. Чим більше ми боїмося своїх фобій, тим сильніше вона панують над нами. Спробуйте якось у спокійній обстановці поспостерігати за власними страхами, зрозуміти їх, поглянути на них зі сторони. Як полегшити собі життя, коли ви чогось боїтесь? Дивіться на страх, ніби це фільм. Вигаданий. В реальному житті його не існує. Кадри зникають з екрану, так само зникає ваш страх. Він залишається лише в одному випадку: коли ви самі його затримуєте!

2. Минуле у минулому

Все, що трапилось із вами раніше, особливо погане, нехай там і залишається. Ви завжди маєте шанс почати все з чистої сторінки. От тільки зміни можливі лише у тому випадку, якщо ви відпускаєте минуле. Зрозумійте,що це вантаж, який лише втомлює і заважає, виснажує вас. Кожна людина має певний негативний досвід. Але він не повинен блокувати нам дорогу до нових звершень.

3. Не жалійте себе

Ну хоча би не зловживайте цим, якщо хочете полегшити собі життя. Жалість до себе потребує дуже багато енергії. Більше того, ці думки, образи на когось рухають нас по колу. Ми вертаємось до тих же думок постійно, витрачаємо внутрішній ресурс, не отримуючи нічого взамін, крім гірких відчуттів. Припустимо, хтось дійсно образив вас у минулому. Але це вже сталось. А поверненням до таких думок ви лише знову і знову караєте самі себе. Навіщо?

4. Пробачте

Пробачте своє минуле. Відпустіть його. Тільки так вам вдасться попрощатися із образами, болем, які мучили вас. Є якась ситуація, котра вас мучить? Пробачте і попрощайтесь із нею. Все. Більше цього немає у вашому житті. Ображатись нема на що. Непрощення руйнує у першу чергу вас самих. Особливо, якщо зберігати такі думки у собі роками.

5. Женіть погані думки

Не варто зациклюватись на поганих думках. Адже у вашому житті точно є щось добре, світле. Краще акцентувати увагу саме на таких моментах. Думки потрібно завжди направляти у позитивне русло. А якщо сконцентровані на поганому, то звідки взятись позитиву? Щодня робіть справи, які приносять вам задоволення. Прочитати книжку, випити кави наодинці, піти в театр – обирайте те, що вас заряджає.

6. Допомагайте

Є ще одна цікава техніка полегшити собі життя. Допомагайте іншим людям. Ви побачите інші проблеми, інші труднощі. І тоді, імовірно, ваші власні вже не здаватимуться такими страшними. Також ваша допомога – це надія для іншої людини, що цей світ хороший, привітний, добрий. А даруючи добро комусь, ви бумерангом отримуєте теж.

7. Будьте гідними!

Так, проблеми є в усіх. Проте спробуйте завжди високо тримати голову і вести себе людяно. Окрім того, що це – красиво, це допоможе і вам самим впоратися із будь-якими складнощами.

Більше цікавих статей про психологію читайте на сайті https://klepkainfo.com