Сімейство на ім’я MAFIA

mafiya2

Коріння мафії сягає часів середньовіччя. Виникла вона як форма протесту місцевих жителів Сицилії проти французьких загарбників. У 1282 році народився клич “Смерть Франції, зітхни, Італіє” або ж Morete alla Francia, Italia anela. Перші літери цього заклику і складали слово “MAFIA”.

Сучасна світова мафія – таємна злочинна організація у різних країнах, яка діє за допомогою шантажу, насилля і убивств. «Сімейство» – перша ланка мафії, до якої колись входили родичі й побратими на чолі із «хресним батьком». Адже суспільство було патріархальним. Одна «сім’я» налагоджувала контакти з іншими «сім’ями» і так складалися коски, свято шануючи «голос крові».

Правила у мафії – суворі та чітко підпорядковані старшому. Члени мафії дотримуються закону омерти або закону мовчання. Це – кругова порука, коли за одного мафіозі заступаються інші. Якщо ж хтось наважується порушувати правила, то настає вендета або помста за зраду.

Мафія стала способом життя та певною філософією. Контролюючи бідне населення Сицилії, в 1861 році мафія змогла висунути в парламент своїх кандидатів. Інших депутатів вона змогла купити чи залякати. Так вона стала реальною політичною силою. А мафіозі стали претендувати на місце у вищому класі.

АЛЬ КАПОНЕ – американський гангстер італійського походження, який очолював кримінальний синдикат, займався контрабандою спиртних напоїв та іншими незаконними справами в період сухого закону в США в 1920х та 1930х роках. Він став одноосібним власником Чікаго в кінці 20-х років, коли розправився з своїми конкурентами. Конкурентом і заклятим ворогом Капоне був Багс (Клоп) Моран, який контролював північну частину міста.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

“ХРЕЩЕНИЙ БАТЬКО” (“The Godfather”) – роман Маріо Пьюзо, який у 1970 році став бестселером. Автор зізнався, що твір заснований на спогадах про дитинство і юність, проведені в італійському кварталі Нью-Йорка. В центрі роману – доля сім’ї Корлеоне, на чолі якої стоїть старіючий дон Віто. У дванадцятирічному віці, рятуючись від місцевої банди, він покинув рідне село на Сицилії і перебрався до Нью-Йорка. Тут він прибився до малолітніх гангстерів. Поступово навколо Віто складається тісне коло друзів – вуличних бандитів, продажних поліцейських, адвокатів, корумпованих ділків. Віто Корлеоне створює свою кримінальну імперію з єдиною метою – підтримувати спокій і порядок в бізнесі своїх одноплемінників та отримує прізвисько “хрещений батько”, тому що є гарантією мирного співіснування окремих банд.

За мотивами роману було знято три серії кіно-епопеї Ф. Ф. Копполі “Хрещений батько” за участю світових акторів Марлона Брандо і Аль Пачіно. Сам письменник, якого надихнув успіх “Хрещеного батька”, в 1984 році опублікував новий роман про клан Корлеоне – “Сицилієць”.