Великодні розваги у світі

Свято Великодня у багатьох християнських країнах – це кульмінація великих духовних переживань, перехід від рабства до свободи, прославлення вічного життя і спасіння. Саме тому завершальний етап – Христове Воскресіння – такий урочистий, величний і святковий! Для дорослих це – можливість зустрітись і наговоритись, а для дітей і молоді – розважитись на зеленім лужку.
На сам Великдень дзвони у церквах б’ють увесь час. Переможним великоднім дзвоном відганяють всіляку нечисть і сповіщають світові про перемогу життя над смертю. Однією з основних розваг для хлопчаків є вдарити у церковний дзвін. Той, хто першим це зробить, для інших у громаді парубків стає справжнім героєм. Про нього всі говорять, ним пишаються, вважають його найвправнішим.
Принагідно зазначу, що сила великодніх дзвонів дуже велика – вона не лише проганяє нечисту силу, а й засвідчує славу Богові і заохочує людей до молитви, збираючи їх до церкви. Дзвони наче промовлять усім: «Ми скликаємо живих, оплакуємо померлих, відвертаємо громи, звеличуємо свята, будимо байдужих, розганяємо вітри...» Уже доведено наукою, що великодній передзвін має лікувальну і оздоровчу силу.
Гуцульські парубки люблять постріляти біля церкви із саморобних пристроїв. «Бахкають» ними раз по раз, аби відігнати «нечистого». А на осонні — гамірно і весело.
Читайте на Коралях (Korali.info) - Найкращі привітання до Великодніх свят.
Дівчата і парубки водять гаївки і змагаються у вправності та вмінні на кмітливість, швидкість, уважність. Гаївка – прекрасна можливість побачити інших у русі, а ще, звичайно ж, позалицятися і торкнутися, відчути себе одним великим і сильним гуртом. Особливо у такій грі, як перетягування линви!
Наступного дня, на обливаний понеділок, підліткові забави відбуваються із водою – один гурт обливає інших, а особливо – хлопці дівчат, аби в такий спосіб виявити до когось симпатію. Здавна вірили – чим мокріша дівчина, тим більше у неї залицяльників.
В інших народів пасхальні забави також відбуваються цікаво. В Індії на Великдень обмінюються різнокольоровими ліхтариками та великоднім печивом. Індійці не розфарбовують яєць, хоча в магазинах їх можна придбати разом з пасхальним зайцем.
У Мексиці в Страсну п'ятницю починається Великодній ярмарок, в рамках якого проходять розкішні постановки страстей Христових. Наступного дня на вулицях вивішують ляльки Юди з пап'є-маше, які до кінця дня підривають з допомогою петард.
Після богослужіння в неділю проходять фінальні постановки страстей Христових, а потім сім'ї розходяться по домівках. Ті, хто не хоче додому, танцюють на вулицях.У Фінляндії святкування Великодня чимось схоже на Геловін. Діти надягають костюми відьом і виходять на вулиці, щоб пограти. Фіни розпалюють багаття, щоб відігнати відьом, оскільки вважається, що в цей час вони стають могутнішими.
У Чехії і Словаччині на Великдень жінки можуть отримати наганяй. Б'ють їх чоловіки саморобними прикрашеними батогами.
А в США, звичайно ж, діти біжать із кошичками, аби назбирати якнайбільше шоколадних яєць, які їм залишив пасхальний зайчик.
Великодні забави у всьому світі об’єднує добрий настрій і бажання гарно провести час у добірному товаристві.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
Дякуємо!