Як фотографувати дітей?

olovna_kartinka

Галерея кожних татусів та мамусь зазвичай переповнені своїми малюками, що не дивно. Інколи дійсно важко втриматися, щоб не задокументувати камерою кожен крок своїх дітей. Милі спогади родини, які можна зберегти на довгу пам’ять за допомогою фотокамери, що може бути краще?! Ми підготували для вас поради, які допоможуть зробити світлини ваших дітей якіснішими та цікавішими.

Важливо обрати ідеальний момент, щоб сфотографувати малюка

Якщо ваш малюк має хороший настрій — мерщій беріть свою камеру. Зазвичай, дітки можуть бути у спокійному стані після короткого сну вранці або після їх годування, тому не втрачайте момент і робіть чудові знімки.

Намагайтеся фотографуватися дітей з рівня очей

Коли справа доходить до класичних дитячих фотографій, часто такі знімки містять великі плани маленьких дитячих ручок і ніжок. Ще одна популярна ідея для фото – зняти момент немовляти, який спокійно спить на плечі у мами чи тата. Коли діти дорослішають, фотографії, на яких зображені їхні радісні рухи, ігрові дії чи унікальні життєві ситуації, стають дорогими спогадами, які витримують випробування часом. Важливо, щоб передати суть цих фотографій, полягає в тому, щоб знімати з рівня очей, створюючи відчуття інтимності, яке справді охоплює момент.

Якщо дитина вже доросла і тупцяє ніжками, то пам’ятайте, краще не знімати дітей згори, це стосується більш естетичного аспекту. Все ж дітей набагато краще знімати з рівня очей, тоді пропорції тіла виглядають більш природними.

Не забувайте, що час настрою дітей інколи буває дуже обмеженим, робіть фотографії швидко, щоб ваша дитина не знудилась і у неї не зник настрій.

Налаштуйте вашу камеру заздалегідь, щоб сфотографувати вашу дитину

Як писалося вище, що час дуже важлива штука, якщо це стосується ваших малюків. Важливо, щоб ваша фотокамера була налаштована до початку фотосесії, адже діти не люблять чекати.

Природне освітлення зробить дитячі фотографії неймовірно гарними!

Що може бути краще, аніж естетика фотографій із природним освітленням?! Ви можете погратися із сонячним промінням, яке точно зробить ваші знімки яскравими та “живими”.

Максимально використовуйте натуральне світло, використовуючи рефлектор для перенаправлення світла з вікна в призначений простір. Не обов’язково мати спеціалізований відбивач; достатньо простого білого аркуша або великого аркуша білого паперу чи картону. Помістіть дитину ближче до вікна та попросіть допомоги у друга або члена сім’ї, щоб він тримав відбивач таким чином, щоб проміння, що потрапляє на нього, освітлювало затінену частину обличчя дитини, яка знаходиться навпроти вікна, таким чином ваші фотографії будуть ні чим не гірше за світлини професійного фотографа.

Коли фотографуєте малюка, намагайтеся це робити у спокійній атмосфері

Особливо маленькі діти дуже сильно можуть відволікатися на голосні звуки або, коли в кімнаті багато голосів, тому варто тримати вашу імпровізовану фотостудію у повній тиші, щоб малюк не хвилювався і не змінював свій настрій.

Будьте обережні зі спалахом, коли фотографуєте дітей

Банальна порада, але дуже важлива, адже багато з нас забувають про цю функцію на фотоапараті. Спалах вашої камери може налякати дитину або ще гірше пошкодити очі. Рекомендовано використовувати зовнішній спалах таким чином, щоб його світло відбивалося від стелі або протилежної стіни.

Штатив — це завжди приємний бонус у фотографуванні!

Якщо ви маєте штатив до вашої камери, то ви зможете сфотографувати не лише свою дитину, але й цілу родину. Штатив дозволяє вашій камері знімати нерухомо тобто так ваші кадри будуть статичними, себто чіткішими та менш “рухливими”.

Не бійтеся експериментувати із композицією, фільтрами та загалом налаштуваннями вашого фотоапарата, щоб вловити щиру частинку життя вашого малюка!