Поклик душі чи бажання заробити? Шлях репетиторства обирають з різних причин. Для одних це дійсно шанс отримати додаткові кошти, поєднуючи це з вчителюванням, або ж з іншою роботою. Для других це джерело постійного заробітку. В будь-якому разі основоположним стрижнем в репетиторстві є одне – можливість. Люди створені таким чином, щоб передавати знання та навички між собою та між поколіннями. Різниця полягає лиш в тому, яким чином репетитор ставиться до своєї роботи – як до хобі, чи як до постійного місця роботи.
Репетиторство розділяється на два види:
- “онлайн”;
- “офлайн”.
Офлайн репетиторство це загальновживана практика індивідуальних занять вдома, в учня чи вчителя, або ж проведення занять в підготовлених приміщеннях.
Онлайн репетиторство це інтерактивні заняття в інтернеті, в якому місце розташування учасників не відіграє значної ролі.
Середня місячна заробітна офлайн та онлайн репетитора коливається від 6 до 12 тисяч гривень, залежно від предмета викладання та кількості учнів.
На початку репетиторства
Здебільшого заняття репетиторством починають бути доступними для людей з повною загальною середньою освітою. Багато репетиторів можливо відшукати серед студентів вищих навчальних закладів України та, беззаперечно, серед дипломованих педагогів. Це негласна вимога, обґрунтована наявністю бодай найменшої кваліфікації.
Для того, щоб розпочати власну справу, офлайн/онлайн репетитору необхідно:
- володіти курсом шкільної освіти;
- розрізняти теми навчання для різних вікових груп учнів;
- мати педагогічні навички (вміти пояснювати, дослуховуватись).
Офлайн репетиторство як правило закріплене за певним освітнім центром (школа, коледж, ВНЗ, або ж приватною структурою). Онлайн репетиторство курується освітніми платформами, спілками чи курсами. Для вирішення вибору формату навчання варто звернути увагу на те чи:
- маєте Ви змогу приймати учнів у себе вдома, або виїжджати на місця;
- маєте Ви достатньо часу для репетиторства, в разі наявності іншої роботи, оскільки заняття тривають не менш як 60 хвилин.
З огляду на вищенаведені критерії онлайн репетиторство здається більш привабливим рішенням, і це насправді так, тому як за статистикою дві третини репетиторів працюють виключно в інтернеті.
Іншими перевагами онлайн репетиторства можна назвати:
- заощадження часу на дорогу до учня/вчителя;
- незакріпленість до певного конкретного місця викладання;
- гнучкість графіку, тривалості занять, можливість розрахунку навантаження;
- робота в будні, вихідні та святкові дні;
- можливість легко збирати групу людей в одній “інтерактивній аудиторії”.
Плоди навчання
Таким чином в сучасному урбанізованому суспільстві онлайн формат викладання визнається найбільш зручним та ефективним. Потреба в репетиторі гостро відчувається у періоди:
- – екзаменування (ДПА, ЗНО);
- – вступу до іноземних закладів (IELTS, TOEFL);
- – періоди літньої та зимової сесії.
Заробітна плата репетитора залежить не тільки від навантаження, а й від його кваліфікації. Відтак репетитори з професійними досягненнями (вченим званням, фаховими сертифікатами/дипломами) отримують значно вищу заробітну плату у порівнянні з менш досвідченими колегами.
Інакше кажучи, кандидат математичних наук отримуватиме як мінімум на 4-7 тисяч гривень більше студента-репетитора. І це, без сумніву, мотивуватиме людину покращувати свої власні знання. Тож учіться та навчайте інших, працюйте у своє задоволення!
Підготовлено за підтримки репетиторського сервісу Buki