Вчимося проявляти емоції

smilies-1644210_1280

У нас живе багато емоцій. Щодня ми то радіємо, то сумуємо, то гніваємось. Часом ці почуття сильніші, часом легкі. Проте і ті, й інші треба вміти випускати назовні. Психологи вважають, що емоції, затримані у собі, не приносять нам користі.

Більше того: проявляти емоції насправді є необхідністю для нашого організму. І на перший погляд у цьому немає нічого складного. Нам же зовсім нескладно виявляти свою любов, турботу тощо. Та й негативні емоції також можна виплеснути за допомогою крику, сліз тощо…

До речі, кажуть експерти, що невиражені теплі почуття насправді блокують нас зі середини набагато більше, ніж негативні. Тому проявляти емоції треба всілякі.

Отож, якщо ми починаємо стримувати у собі злість, гнів, ревність, то у нас автоматично затримується любов, тепло, лагідність. Психіка працює як єдине ціле. І вирізати із неї лише те, що нам потрібне у конкретний момент просто не вийде. Чим більше ми намагаємось так вчинити, тим гірше для нас самих. Такі дії провокують неврози і навіть складні патологічні процеси. Недарма психотерапевти змушені розкопати у людині під час сеансів усілякі давні негативні емоції. Адже саме вони блокують пацієнта, який не вміє проявляти емоції, на все світле, хороше і добре.

scream-1819736_1280

Будь-яка емоція може свідчити про дефіцит і потреби, які має людина. Адже навіть вволю викричавшись, ми можемо знову повернутися до попереднього стану, якщо не зрозуміємо, для чого насправді нам це було потрібно. Будь-які важкі переживання зазвичай є ніби віконечком до чогось. Полегшення настає тоді, коли ми починаємо усвідомлювати, що саме оплакує наша печаль. Злість і гнів показують нам те чутливе місце всередині нас, яке ми цими ж емоціями так стараємось захистити.

Так само і з почуттям заздрості, яке насправді вказує, що ми хочемо. А ревнощі – що ми самі собі забороняємо або чого нас позбавляли важливі для нас люди.

smile-2607299_960_720

Тому із кожної своєї емоції, обов’язково вивільненої, ми повинні винести якийсь висновок. Тільки слухаючи свої почуття, ми можемо зрозуміти, які частинки душі нам потрібно укріпити. Лише тоді хороша енергія потоком поллється на нас. Навчіться проявляти свої емоції і жити стане набагато легше.