21 вересня — Різдво пресвятої Богородиці

druga_prechista

Це свято належить до дуже давніх та пошанованих, адже збігається із початком церковного року і означає день всесвітньої радості. У народі його називають Друга Пречиста.

Детальніше запрошую прочитати тут

Про Різдво Діви Марії розповідає Протоєвангеліє Іакова, яке було написано у II столітті. А відзначати свято як окремий святковий день почали із другої половини V століття.

Відомо дуже мало подій із життя Богородиці. Пречиста Діва Марія по лінії свого батька походила з царського роду Давида, а по матері — зі священичого роду Арона. Її батьки жили в Назареті і були маєтні, відзначалися великою праведністю те жертвенною любов’ю до Бога і ближнього.

У Йоакима і Анни довго не було дітей, і це їх дуже засмучувало. За тодішніми переконаннями бездітну родину вважали не просто нещасливою, а покараною провидінням. Ось чому для праведного подружжя народження Доньки стало особливо великим святом.

Святий Йоан Дамаскин каже: “День Різдва Богородиці є днем всесвітньої радості, бо через Богородицю увесь людський рід обновився і смуток праматері Єви перемінився у радість”. Головні мотиви цієї радости — це кінець бездітности праведних Йоакима й Анни.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Як пише у своїй книзі о. Юліан Катрій, ЧСВВ, “Пізнай свій обряд”: Церква закликає всіх вірних на стиховні вечірні, щоб віддали належну честь Божій Матері: “Прийдіть усі вірні і прибіжімо до Дитини, бо родиться та, що ще перед зачаттям своїм вибрана на Матір Бога нашого. Вона це посуд дівства, розцвілий жезл Арона з кореня Єссея, проповідана пророками і плід праведних Йоакима й Анни. Вона родиться і з нею світ обновляється. Вона родиться і Церква у свою велич одягається. Вона — храм святий, що містить Божество, дівственний посуд, царська світлиця, в якій доконалося дивне таїнство невисказаної злуки природ об’єднаних у Христі. Віддаючи честь Йому, оспівуймо Різдво всенепорочної Діви”.

Молитва до пресвятої Богородиці

О, Пречиста Діво, Богородице, надіє всіх християн, що живуть на землі! Не відвертайся від мене грішного, бо я непохитно надіюсь на Твоє милосердя. Погаси в мені полум’я багатьох пристрастей моїх: запали моє жорстоке серце і мій холодний розум любов’ю до виконання заповітів Сина Твого і Бога нашого. Викорени, Пречиста, з мого затьмареного розуму і з мого жорстокого серця безнадійність, недбалість, лінощі та безглуздя, і всі темні і брудні думки та наміри. Зціли, мої тяжкі духовні й тілесні рани, не попусти, щоб зло перемагало мене, і Твоїми материнськими молитвами прихили до мене милість Сина Твого, Господа нашого Ісуса Христа, бо Ти благословенна від усіх родів, і славиться пречисте ім’я Твоє на віки віків. Амінь.