Першим парашутистом був пес! І ось чому. Один з винахідників парашута, француз Жан П’єр Бланшар, у 1785 році випробував свій новий винахід, піднявшись на повітряній кулі зі своїм собакою. Жан П`єр вирішив не ризикувати і з парашутом відправив свого вірного друга. Парашути Бланшара виявились придатними, а от про пса нічого не сказано…
Зрештою, настала черга і самому винахіднику перевірити парашут на собі. Коли Бланшар упрягся у власний винахід, то виявив, що той занадто сильно розгойдується в повітрі. Цей факт йому не дуже сподобався, і він зробив отвір у верхній частині купола, що дозволило б повітрю утримувати парашут в стабільному положенні. І дійсно, струмінь повітря, що проходив через отвір, працював майже як стовп, вирівнюючи парашут, що робило подорож людини під ним більш плавною і приємною.
Цікаво, що саме слово парашут із французької parachute та з італ. para — відвертай і фр. chute — падіння фактично перекладають як той, що відвертає падіння. Застосовують парашути не тільки для стрибків людей, а й для вдалого приземлення вантажів і важкої техніки.
Сучасний парашут винайшли наприкінці 18-го століття, і його автором-винахідником є Луї-Себастьєн Ленорман із Франції. Він зробив перший стрибок перед широкою публікою у 1783 році, а перший стрибок з літака було здійснено тільки через 200 років. Його виконав капітан армії США Альберт Беррі в Сент-Луїсі, США, 1 березня 1912 року.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Стрибки з парашутом – це не тільки адреналін і відвага, спорт і професіоналізм. Це неперевершене відчуття, яке виникає у вільному польоті, коли вітер намагається ук
ласти людину в свої обійми. Це свобода і надія, яку не можна вічути ніяк інакше, як тільки зробити стрибок з парашутом.Професійне свято парашутистів (неофіційний, але визнаний у своїх колах день) відзначається щорічно 26-го липня. В цей день у далекому 1930-му році група радянських льотчиків-парашутистів неподалік від Воронежа під керівництвом Бориса Мухортова вперше виконала затяжну серію стрибків з літака. Ця видовищна подія сприяла початку масового розвитку парашутизму в Радянському Союзі, стрибки стали здійснювати не тільки з літаків, але і з аеростатів.
Шлях до пристрою сучасного парашута був надзвичайно тернистим. За свідченням багатьох військових парашутистів-десантників, в 1950-х – 1960-х роках в ході проведення тренувальних стрибків з парашутом, практично рідкістю було, коли цей процес проходив зовсім без інцидентів. Сучасні парашути – це багаторічний досвід проб і помилок, це сучасні пристрої та надійні матеріали, ряд основних та дублюючих систем, які роблять стрибок максимально безпечним і швидше приємним спортивним заняттям.
26 червня 2000 року британським повітроплавцем Адріаном Ніколасом, який здійснив понад 8 000 стрибків в 30 країнах світу, було офіційно доведено, що саме Леонардо да Вінчі, який накидав дизайн першого парашута у 1485 році, має повне право називатися автором цього винаходу, так як випробуваний Адріаном екземпляр, сконструйований за ескізами да Вінчі, виявився цілком робочим парашутом.
Вітаємо усіх парашутистів та любителів із професійним святом!