Життя МАЛИНА

malina.jpg (79.82 Kb)

Малина це делікатес, ліки і символ розкішного життя. Та багатьом вона пригадується як варення, яке можна було їсти лише під час застуди. І це правда - малина знижує температуру, виводить з організму токсини і допомагає старшим людям від анемії, атеросклерозу та радикуліту.

Смакувати малиною найкраще у пору її дозрівання - у липні. І найкраще для профілактики. Лісова малина, хоч і маленька, але дуже запашна. Садово-городня малина значно більша за дикоростучу, та й буває різних кольорів - жовта, рожево-червона і схрещена з ожиною, майже чорна.


Декотрі сорти малини плодоносять по кілька разів за рік аж до осені. Загалом у світі існує близько 200 видів малини.

Народна медицина рекомендує використовувати ягоди і гілки при застуді, грипі, знесиленні після тривалої хвороби, як жарознижувальний засіб; листки — від кашлю, хвороб горла, пропасниці; квітки і листки — від геморою і жіночих хвороб, зовнішньо — для виведення фурункулів на обличчі і проти росистих запалень. Плоди малини використовують також для збудження апетиту і як антицинготний засіб. Малина — рекордсмен за вмістом заліза. Це автоматично надає їй статус жіночої ягоди, що дозволяє компенсувати щомісячні крововтрати.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Чули ви мабуть і про малиновий дзвін.


Що це таке? Це - м'який і тендітний передзвін. І з малиною, на диво, не має нічого спільного. Термін "малиновий дзвін" походить від назви міста Мехелен, що у Фламандському регіоні Бельгії. Французькою він звучить як Malines (Мали́н), де у середні віки відливали дзвони. Більше дізнатись про це можете у статті https://korali.info/temy/cikavo-pro-dzvoni.html

Символ малини представлений у пісенному доробку українців. Так, малинові уста - ознака здорової, гарної та молодої дівчини. Зокрема у пісні "Зажурились галичанки" - там є такі слова: "Хто ж нас поцілує в уста малинові?" А ще малина у фольклорі є символом здоров'я, достатку і довголіття. Існує й інше пояснення вислову "Життя - малина"! У народному значенні “малиною” називали вільне, безтурботне життя, необмежене жодними рамками і правилами. Отож і не дивно, що малиновий колір на гербах, знаменах і одязі віддавна став символом достатку і королівської розкоші.


. . . . . .

Цікавою є легенда про пташку малинівку або ж вільшанку.


У Європі вона - популярний персонаж Різдва, пов'язаний із зимовим сонцем. Як і щиглик, малинівка витягла колючку із тернового вінця Ісуса Христа і забризкала собі груди Його кров'ю. Саме тому, як оповідає легенда, малинівка червона.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2022.