Малина це делікатес, ліки і символ розкішного життя. Та багатьом вона пригадується як варення, яке можна було їсти лише під час застуди. І це правда – малина знижує температуру, виводить з організму токсини і допомагає старшим людям від анемії, атеросклерозу та радикуліту.
Смакувати малиною найкраще у пору її дозрівання – у липні. І найкраще для профілактики. Лісова малина, хоч і маленька, але дуже запашна. Садово-городня малина значно більша за дикоростучу, та й буває різних кольорів – жовта, рожево-червона і схрещена з ожиною, майже чорна. Декотрі сорти малини плодоносять по кілька разів за рік аж до осені. Загалом у світі існує близько 200 видів малини.
Народна медицина рекомендує використовувати ягоди і гілки при застуді, грипі, знесиленні після тривалої хвороби, як жарознижувальний засіб; листки — від кашлю, хвороб горла, пропасниці; квітки і листки — від геморою і жіночих хвороб, зовнішньо — для виведення фурункулів на обличчі і проти росистих запалень. Плоди малини використовують також для збудження апетиту і як антицинготний засіб. Малина — рекордсмен за вмістом заліза. Це автоматично надає їй статус жіночої ягоди, що дозволяє компенсувати щомісячні крововтрати.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Чули ви мабуть і про малиновий дзвін. Що це таке? Це – м’який і тендітний передзвін. І з малиною, на диво, не має нічого спільного. Термін “малиновий дзвін” походить від назви міста Мехелен, що у Фламандському регіоні Бельгії. Французькою він звучить як Malines (Мали́н), де у середні віки відливали дзвони. Більше дізнатись про це можете у статті https://korali.info/temy/cikavo-pro-dzvoni.html
Символ малини представлений у пісенному доробку українців. Так, малинові уста – ознака здорової, гарної та молодої дівчини. Зокрема у пісні “Зажурились галичанки” – там є такі слова: “Хто ж нас поцілує в уста малинові?” А ще малина у фольклорі є символом здоров’я, достатку і довголіття. Існує й інше пояснення вислову “Життя – малина”! У народному значенні “малиною” називали вільне, безтурботне життя, необмежене жодними рамками і правилами. Отож і не дивно, що малиновий колір на гербах, знаменах і одязі віддавна став символом достатку і королівської розкоші.
. . . . . .
Цікавою є легенда про пташку малинівку або ж вільшанку. У Європі вона – популярний персонаж Різдва, пов’язаний із зимовим сонцем. Як і щиглик, малинівка витягла колючку із тернового вінця Ісуса Христа і забризкала собі груди Його кров’ю. Саме тому, як оповідає легенда, малинівка червона.