Такий вінтаж, що аж-аж!

vintazh1

Одразу мушу уточнити – не тільки носять, а й виготовляють, прикрашають стіни, стилізують техніку, світлини, альбоми, книги та інші предмети побуту чи розкоші. Усе це може стати вінтажним, якщо докласти вміння і вдало підібрати матеріали.

vintazh2

Отож, вінтажними бувають колекційні речі, витримані роками. І не тільки речі, а і вино чи горілка певного року або терміну витримки. А якщо таких оригінальних речей немає, але дуже хочеться їх мати, на допомогу приходить вінтаж – вдала імітація стилю і матеріалів певної епохи. Якщо це одяг – то відповідно, викрійки, тканини і прикраси на них, навіть тканинні принти (орнаменти); якщо це меблі чи штори – також матеріал, форми і розміри; якщо це світлини, то кольористика, стилістика і деталі або речі певної епохи (так звана матеріальна культура). Майстри додають до таких речей спеціальні “затертості”, псевдо-тріщинки (для цього є спеціальний кракелюрний лак), підфарбовані елементи і стилізовані під епоху детальки (дверні ручки, запонки, ґудзики, оригінальні речі, куплені на блошиних ринках).

vintazh3

Спочатку слово vintage належало до лексикону виноробів і позначало високоякісне вино, що витримувалось в ідеальних умовах багато років. Таке вино повинно було мати неймовірний смак та ексклюзивність, які неможливо повторити – тобто бути раритетним. Також під вінтажем мають на увазі неповторні та рідкісні речі у світі моди і стилю. До поняття vintage іноді допасовують синонім ретро, хоч це не цілком так.

vintazh4

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Справжній vintage – безбожно дорогий. Носити чи колекціонувати його можуть лише багаті та безтурботні. Усім іншим залишається стилізувати і добирати сучасні речі та доводити їх до вінтажного стану. Тут більше важить не вміння купити вінтажну річ, а вміння вписати її в інтер’єр або майстерність носити і тішитись. Погодьтесь, що не всім будуть личити потерті джинси чи сорочки у стилі бітлз. Тут важливо мати і внутрішнє переконання, і бажання почуватись гармонійним у такому одязі. Бо навіть на багатому подерті джинси будуть лише подертими джинсами.

vintazh5