30 липня іменини Марини (Маргарити)

margarita

Свята Марина (Маргарита) була побожною дівчиною і походила з Антіохії Пісідійської, що в Малій Азії. В юному віці вона посвятила себе Богові і вступила до монастиря. У своєму богоугодному житті зазнала багато зневаг і великих терпінь від поган, але мужньо все перетерпіла аж до своєї праведної смерті.

Ця християнська свята, діва, монахиня та великомучениця – одна зі святих, яка явилась Жанні д’Арк. У віці 15 років з твердістю перенесла неймовірно тяжкі катування, і після смерті сподобилася дару визволення жінок від мук у пологах.

Свята великомучениця Марина народилася в родині язичницького жерця. У дитинстві вона втратила матір, і батько віддав її на піклування годувальниці, яка виховала Марину в православній вірі. Дізнавшись про те, що дочка його стала християнкою, батько в обуренні відмовився від неї.

Якось у віці п’ятнадцяти років Марина пасла овець. Правитель тієї області (єпарх) проїжджав повз неї, зачарувався красою і запропонував їй стати його дружиною. Марина не приховувала, що вона християнка. Тоді правитель віддав її на піклування однієї знатної жінки, сподіваючись, що та вмовить дівчину відректися від Христа. Але Марина відкинула це й відмовилася принести жертву ідолам.

Під час гоніння на християн імператора Діоклетіана (284-305) святу Марину в п’ятнадцятирічному віці схопили і кинули в темницю. З твердим сподіванням на волю Божу та Його допомогу готувалася юна невільниця до майбутнього подвигу.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Деякі слов’янські народи, зокрема серби, шанують св. Марину як велику помічницю від грому й негоди і навіть у її свято не виконують жодних польових робіт. Вона теж користується великою популярністю в Греції, де в її честь споруджено багато храмів. Те ж саме стосується Англії, де їй присвячено 250 церков.

Заступництво великомучениці Марини допомагає тим, хто потребує захисту від духів злоби та наклепів. Вважають, що від мощей великомучениці отримують зцілення душевнохворі.

Вітаємо усіх чарівних жінок, кого охрещено іменем Марина або Маргарита, із Днем Ангела! Нехай небесна покровителька опікується вами!