Як з'явився День Святого Валентина: легенди та цікаві факти

11.png (235.36 Kb)

14 лютого відзначають День святого Валентина (також відомий як День закоханих). Попри величезну популярність цього свята, лише одиниці знають його історію. Спробуємо виправити цю ситуацію і розповісти вам всі деталі.

Легендарна версія

В III ст нашої ери почалася війна римлян з готами, був оголошений набір в армію. Але чоловіки не хотіли покидати своїх дружин. Імператору це не сподобалось і він заборонив воїнам одружуватися. Боячись гніву імператора, священнослужителі перестали освячувати шлюб.

22.jpg (230.38 Kb)

Лише отець Валентин не погодився з такою несправедливістю і продовжив таємно вінчати молоді пари. Невдовзі священника спіймали, посадили у в’язницю і стратили.


Перед смертю він написав листа дочці тюремного наглядача, в яку закохався під час ув’язнення. Священник подякував їй за все, попрощався і підписав записку: “Твій Валентин”. Так з'явилася перша валентинка...

Важливо: історики схильні вважати цю версію легендою. У III ст християнство залишалося забороненим, а обряд вінчання став розповсюдженою практикою тільки з IV ст.

Історична версія

333.jpg (192. Kb)

Прототипом Дня закоханих є римський еротичний фестиваль Луперкалії, котрий проводився 15 лютого. За день до нього дівчата писали на пергаменті свої імена і складали записки в загальну чашу, а парубки по черзі їх діставали.


Дівчина, чиє ім’я витягував хлопець, ставала для нього подругою на час Луперкалій та найближчий рік.

Після появи могутньої католицької церкви, римські папи розпочали боротьбу з язичницькими богами і обрядами. А популярні традиції стали переписувати під християнську віру. Так в 496 році Геласій I оголосив 14 лютого Днем святого Валентина (замінивши ним Луперкалії).

44.jpg (71.36 Kb)

Церква ніколи не підтримувала любовні ритуали на день святого Валентина. У 1969 році папа Павло VI заборонив відзначати це свято, оскільки було незрозуміло, якому саме Валентину воно присвячене. Але народ ніяк не відреагував на рішення понтифіка. З XVIII століття день закоханих перетворився на народну традицію, що втратила зв'язок з релігією та здобула популярність на всіх континентах планети Земля.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2023.