У зв’язку із модою на New Age творчі люди чіпають ловці снів як амулети, що повинні приносити щастя, в дитячих кімнатах або автомобілях. Тож не дивно, що цей оберіг став таким популярним на різних континентах, не лише у США.
Ловці снів стали сувенірами ще із 60-х років ХХ ст. і поширились між туристам, котрі їздили на екскурсії у індіанські резервації. Найбільш поширеними ловці снів – у племені оджибве з Північної Америки. Їхні поселення охоплюють Онтаріо, Вісконсин та Міннесоту. Для створення цих речей індіанці використовували волокна кропиви, зв’язані по колу у вигляді павутини, а також вербу. Ловці снів мали не дуже великий діаметр, близько 10 сантиметрів. Певна річ, що сучасні сувеніри містять у собі пластмасу, синтетику і штучні коралики та фарбоване пір’я.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Складається цей оберіг із сітки, вплетеної в коло. Трапляються також ловці снів, виконані в формі краплі води або тривимірної фігури. У внутрішню частину рами вплетена сіть із сухожилля, волосся або шкіри, яка поступово звужується до центру амулета. Амулет оздоблюється пір’ям, намистинами та іншими прикрасами, яким індіанці надавали певні магічні властивості. Сувеніри ж ці властивості втратили.
Ловці снів зазвичай вішали над місцем сну або при вході до індіанського ж