Свято жінок-мироносиць

Щороку у третю неділю після Великодня християни вшановують жінок-мироносиць.

mironosic

Мироносиці – це саме ті жінки, які у ніч Христового воскресіння поспішали до гробу Господнього з миром в руках, щоб намастити запашними ароматами (миром) тіло свого Божественного Вчителя. Вони були вірні свому Вчителю за життя і залишились вірними після смерті.

Жінки-мироносиці були супутницями Ісуса Христа ще у ті часи, коли Вчитель навчав людей. Були жінки-мироносиці вірні Йому серцем та страждали разом з Ним у найважчі хвилини страти. Вони супроводжували Ісуса Христа під час подорожей та йшли з ним на Голгофу. Вони були свідками хресних страждань Господа.

Ким були ці жінки-мироносиці, які їхні імена? Історія подає лише частину з них. Це Маpія Магдалина, Маpія – мати Якова Молодшого та Йосифа, Саломія, Йоанна, Маpта і Маpія – сестpи Лазаpя, Сyсанна та інші.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Жінка-мироносиця Йоанна була дружиною Хyзи, домоупpавителя царя Іpода, знатного роду. У числі миpоносиць були діви і вдови, матері родин, які залишали сім’ї й домівки і йшли за Вчителем, та їхні імена невідомі.

Святі жінки-мироносиці показують нам приклад істинної жертовної любові і самовідданого служіння Господу і роль жінки у питаннях віри та релігії. В цей день відзначається їх особливо важлива роль у сім’ї та суспільстві.

Як уже зазначалося раніше, жінки-мироносиці першими пішли до Гробу Господнього, щоби помазати тіло Христа миром. Вони ж першими дізналися, що Христос Воскрес. Вперше після хресної смерті Спаситель явився жінці – Марії Магдалині. Згодом, за переказами, свята рівноапостольна Марія Магдалина піднесла римському імператору Тиберію червоне яйце зі словами – “Христос Воскрес!”, звідки й пішов звичай на Великдень фарбувати яйця.

Важливою у наш час залишається роль жінки у суспільстві, яка покликана берегти мир у родині, нести у світ гармонію і спільно з люблячим чоловіком плекати любов та вірність у служінні найкращим християнським цінностям.

Вітаємо усіх зі святом жінок-мироносиць! Нехай мир у душі кожного з нас буде в ті хвилини, коли це найбільше потрібно!