Вознесіння Господнє

Вознесіння – важливе свято у християнському календарі, адже щороку нагадує нам про важливу місію Ісуса Христа і можливість людства увійти у Царство Небесне.

voznesinnya

Залежно від дати святкування Великодня свято Вознесіння Ісуса Христа відбувається рівно через 40 днів після Пасхи. Випадає Вознесіння Господнє у четвер 6-го тижня і в Католицькій церкві має статус торжества. Останній день, коли вітаються «Христос воскрес!». Також в цей день у храмах ховають плащаницю.

Як свідчить Євангеліє, усі 40 днів після свого божественного Воскресіння Ісус Христос перебував зі своїми учнями на Землі. На 40-ий день Він вознісся на небо, сів праворуч Отця і відкрив усьому людству можливість увійти в Царство Небесне.

Пригадаймо собі молитву “Вірую”, в якій особливо важливими і актуальними є такі слова: “…і вознісся на небо, і сидить праворуч Отця. І вдруге прийде зі славою судити живих і мертвих, а Його царству не буде кінця.”

Таким чином, Ісус Христос подарував усім, хто в Нього вірує, надію на прощення гріхів і вічне життя. Ось чому свято Вознесіння Господнього є ключовим для всього християнського світу.

У цей день серед українців прийнято поминати покійних батьків. В окремих регіонах України побутує традиція випікати особливе печиво, яке називають “Божа окутка”, “онучки” або “драбинки”. За формою випічка нагадує сходинки. Цей звичай, який ще подекуди називають “ходити на роздоріжжя” – в гості до рідних та знайомих, зберігся до наших днів. Взявши ритуальне печиво, люди також ідуть на кладовище до могил рідних та до церкви.

Та понад усе в цей день дуже важливо помолитися за благополуччя і здоров’я рідних, близьких і всіх, хто вам небайдужий. Вознесіння господнє – особливий день, адже перед тим, як зійти на небеса, Господь вислуховує прохання і щирі молитви людей та виконує їх.

Також дуже важливо у цей день попросити вибачення у всіх, з ким ви були посварені або на кого зачаїли образу.

Вітаємо всіх християн зі святом Вознесіння Господнього і бажаємо миру в душі, Божої опіки і віри у світлу Божу Любов!