Про заздрість

zazdrist

Існує безліч людей, які ніколи не можуть визнати в собі це почуття, так як прийняття його в собі автоматично проявляє на світ всі приховані потужні елементи хворого Еґо. 

Сказати: «Я тобі заздрю!», – це рівносильно пострілу в самого себе. Тому кажуть: «Я тобі по-хорошому заздрю». Начебто якось краще звучить, але ефект той самий. 

Еґоїстичні люди завжди маскують свою заздрість, прикриваючи її оцінкою, обговоренням, засудженням і критикою. Все це переростає в жовч, яка витікає з людини, як у прямому, так і метафоричному сенсі. 

У чому проявляється заздрість?

1. Безперервна оцінка і внутрішнє судження з приводу всіх дій і слів партнера.

2. Небажання прийняти, довіритися, вислухати, перейнятися повністю досвідом партнера.

3. Спроби та бажання викрити партнера в обмані, нещирості, награності.

4. Агресія на спроби партнера надати допомогу та підтримку. Ці дії видаються не щирими.

5. Нав’язливе і сильне бажання довести партнерові, що я йду своїм власним унікальним шляхом, який у жодному випадку не підлягає коригуванню і обговоренню (не плутати із засудженням).

Пошук недоліків у партнері, в кінцевому рахунку, призводить до розриву відносин, так як хто шукає, той завжди знаходить – хоч що-небудь, за що можна зачепитися і виправдати таким чином розрив. 

Причини виникнення – почуття власної важливості, гординя. Виникає у осіб, на яких часто направляється суспільну увагу. Іноді через надмірну турботу від батьків. 

Причини виникнення заздрості найчастіше сягає корінням у дитинство. Якщо батьки порівнювали дитину з кимось із його оточення. Через те, що дитина перестає дивитися на себе критично, – її просто не навчили помічати свої помилки і виправляти їх. Або, в крайніх випадках, навпаки, – від браку в дитинстві батьківської любові й теплоти. 

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Така людина, ставши дорослою стає батьком сама собі і поводиться відповідним чином – порівнює себе з іншими, тобто часто проявляє заздрість, а значить краде у себе свій успіх. 

Таким чином, відбувається заміщення батьківської любові на увагу від колег, друзів, шанувальників. Якщо людина впадає в залежність від цього, то їй стає дуже важко сприймати від кого-небудь критичну інформацію на свою адресу. Так як вона звикла бути постійно приголубленою красивими словами і компліментами на свою адресу (або навпаки, – обділена). Цей найсильніший вид прихильності породжує багато негативностей і серед них – та сама заздрість. 

P.S. Відчуте і випробуване на власному досвіді. Якщо хтось сприйняв ці слова на свій рахунок, то це не просто так. Якщо закинути вудку в прозору ванну, то гачку не буде за що зачепитися. Він зловить тільки тоді, коли у воді буде хоч якась зачіпка. 

За матеріалами видання «Сайт Лотоса».