Сила співаючих чаш!

Співаючі чаші – стародавній музичний інструмент, що використовувався, як частина релігійних традицій Бон і тантричного буддизму. У наші дні, крім традиційного релігійного застосування, співаючі чаші використовуються повсюдно як інструмент для медитацій, релаксації, різних медичних практик пов'язаних з біоритмами, в йозі. В Японії та В'єтнамі за допомогою чаш відміряють час в процесі молитви або сигналізують зміну діяльності. Стародавні співаючі чаші для розслаблення організму робилися із сплаву п'яти металів. Він мав сакральне значення в індуїзмі Гімалаїв і називався «Панчалоха».
За останнє десятиліття «співаючі піали» або чаші пройшли величезний шлях з Гімалаїв і набули великої популярності на Заході. Вони міцно вкоренилися в ніші екзотичних музичних інструментів і знайшли своє місце серед альтернативних методів нетрадиційної східної медицини та практик медитації.
Всі припущення про походження перших таких чаш відсилають нас до ритуалів шаманів, які широко використовували звук для терапії. У ті часи у місцевого населення не було лікарів, які вміють знімати, наприклад, біль у спині або грудях. У таких випадках на хворе місце ставили піалу і зцілювали недугу за допомогою вібрацій, створюваних невеликою дерев'яною паличкою, якою водили по краю чаші.
Особливості та символізм співаючих чаш
Співа́юча піа́ла Тибе́ту —металева багатошарова чаша, яка складається переважно з восьми металів: міді, олова, свинцю, цинку, заліза, срібла, золота і ртуті. Сім твердих металів символізують сім шарів духовного тіла людини. Золото — це сонце, елемент вогню, срібло — місяць, елемент води, і т. д.
Найбільшим центром «чашової» промисловості вважають Непал. Багато творіння непальських майстрів прикрашаються релігійними написами: мантрами, зображенням звуку «ом» і подібного. Практично кожна чаша оснащена мантрою «Ом мані падме хум». Буддійською мовою вона означає очищення тіла, душі й розуму, а також звільнення від суєти.
Унікальність древніх співаючих чаш полягає в тому, що одночасно звучать кілька гармонійних обертонів. Це пов'язано з тим, що чаші робляться зі сплаву кількох металів, кожен з яких звучить на власній «хвилі».
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Тибетську чашу вважають жіночим початком, а молоток — жезл – чоловічим. Та енергетика, яка виходить від об’єднання чаші з жезлом, породжує звук.
Як грати на тибетській чаші
Чашу слід поставити на спеціальну подушечку або на витягнуті пальці кисті або на кулак. При цьому важливо враховувати, щоб площа зіткнення чаші з подушкою або рукою була найменшою, але при цьому чаша не рухалася з місця. В іншу руку беруть паличку з твердого дерева і водять нею по зовнішньому краю чаші.
Стінки чаші починають вібрувати, і вона «співає». Головне, до чого слід прагнути, — не відривати при грі паличку від поверхні чаші. Справа в тому, що при гучному звуці та сильній вібрації паличку досить складно утримати на чаші. Чаші різної форми і з різною товщиною стінок звучать по-різному. Чаші з товстими стінками дають ясний, але тембрально бідний звук.Наливши води в чашу, ви почуєте, що звук змінився. Лікувальний ефект також зміниться.
Звучання тибетської чаші при ударі по ній молотком триває досить тривалий час. Звук поступово стає тихішим і віддаленішим. Необхідно правильно грати на співаючій тибетській чаші. Навчитися цій грі нескладно. Основний момент – чаша повинна бути абсолютно нерухомою.
Лікувальні властивості співаючих піал
Співаючі чаші лікують блоки м’язів, спазми, запалення органів, втрату сил, дискінезію, ослаблення організму. Крім цього співаючі чаші в змозі впливати на людину емоційно. Настає абсолютна релаксація організму; повне умиротворення; людина відчуває гармонію зі світом і собою; стрес зникає.
Зазвичай ми концентруємо увагу на головному (або як кажуть психологи – на фокусному) сигналі. Всі медитативні техніки (зокрема, медитації на звуках – мантр, чаш і т.д.) спрямовані на деконцентрацію уваги, коли фонові і фокусні сигнали рівнозначні. Рівноважний стан роботи правої і лівої півкуль при цьому призводить до зміненого стану свідомості, коли наше несвідоме виводиться в доступніший для усвідомлення стан. Раціональне та ірраціональне створюють іншу внутрішню реальність.
Вплив звуком і вібрація розслаблюють м’язи, відновлюють рівне глибоке дихання, підвищують імунітет, відновлюють роботу серця. Організм насичується киснем, а душа досягає гармонії з тілом. Вібрації і звуки впливають на нейрони в мозку, відновлюючи тим самим ритми в організмі.
Навіть серед міського тлуму так важливо знайти час і місце для умиротворення. Бажаю всім гармонії!
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
Дякуємо!