Не дивно, адже Оксана Линів – дочка двох музикантів і онука учителя музики, регента церковного хору Дмитра Линіва. Батько Оксани, Ярослав Линів — керівник народної хорової капели «Боян» у Бродах. У Оксани Линів є брат Юрій.
Народилась майбутня дириґентка 6 січня 1978 у м. Броди, Львівської області. Музичну школу Оксана закінчила у Бродах, потім навчалася у Дрогобицькому музучилищі імені Василя Барвінського та Львівському музучилищі імені Станіслава Людкевича. З 1996 по 2003 рік – у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка у класі Богдана Дашака, головного диригента Львівської опери.
Під час студентських років у Львові Оксана Линів активно захопилась бісером. Навіть допомагала створювати колекцію “П’ята стихія” Оксані Караванській та розшила бісером одяг для співачки Руслани.
У 2004 році Оксана Линів взяла участь у першому конкурсі диригентів імені Густава Малера в Бамбергській філармонії. Це була перша подорож Оксани за кордон, де вона здобула третє місце. Після цього у 2005 році вона стала асистенткою диригента Джонатана Нота при Бамбергській філармонії.
У 2005 році Оксана Линів приїхала до Дрездена, де навчалася в аспірантурі у Вищій школі музики імені Карла Марії фон Вебера і з 2007 року відвідувала майстер-класи у Еккегарда Клемма. З 2007 до 2009 року її підтримував «Форум диригентів» асоціації німецьких музикантів.
З 2008 по 2013 роки Оксана Линів працювала диригенткою в Одеському національному академічному театрі опери та балету. Там дириґентка здійснила постановки опер Руджеро Леонкавалло «Паяци», Дмитра Бортнянського «Алкід», балетів на музику Густава Малера та Йоганна Штрауса «Таємниця Вiденського лiсу» та Людвіґа Мінкуса «Дон Кіхот».
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
З 2013-2014 років Оксана Линів працює як музична асистентка генерального музичного директора Кирила Петренка та диригента у Баварській державній опері. У 2015 році Оксану Линів визнали найкращим диригентом Баварської державної опери у номінації «Класична музика».
У лютому 2017 року Оксану Линів обрали головною дириґенткою Опери Граца та філармонійного оркестру Граца.
Власний секрет успіху Оксана Линів пояснює так: “Вчитися треба все життя, щоб розвиватися безконечно, бо без розвитку утворюється плато і ти стоїш на місці без поступу. Такого собі дозволяти не можна. Тому постійний рух уперед. Не може бути такого моменту, коли ти скажеш: «Я вже все зробив і став диригентом-професіоналом». Завжди мусиш рухатися, вчитися, вдосконалюватися”.