Обручка

obruchki.jpg (172.33 Kb)

- У православних християн прийнято носити обручку на безіменному пальці правої руки, також на правій руці обручки носять у країнах Центрально-Східної Європи, католики в Австрії, а також, зокрема, в Україні, Сербії, Польщі, Росії, Грузії, Чилі, Норвегії, Німеччини, Греції, Індії, Венесуелі, Ізраїлі та ін.

- На лівій руці обручки носять в таких країнах як: Туреччина, Вірменія, Куба, Бразилія, Франція, Ірландія, Канада, Мексика, Словенія, Хорватія, Швеція, США, Велика Британія, Італія, Японія, Сирія, Іспанія.

- Традиційно обручки купує наречений. Обручками вони стають лише після моменту заручення або шлюбу. В разі чогось їх можна повернути в магазин, але із цінником.

obruchki2.png (262.52 Kb)

- Обряд заручин вперше з’явився в римлян і пов'язаний він зі звичаєм купувати або викуповувати жінку з батьківського дому. Саму ж наречену з моменту заручин вважали зайнятою, тобто ніхто інший із чоловіків не міг претендувати на її руку і серце.


- Заручини - це період, коли молодята вирішили одружитись, але ще залишили певний час на роздуми. Це могло тривати від кількох місяців до кількох років і не завжди закінчувалось весіллям. Заручини можна було розірвати, а перстень - повернути нареченому.

-Примітно і те, що для заручин чоловік купував перстень, а для одруження - вже обручки. Жінка зазвичай носить обидва перстені на одному пальці.

obruchki3.jpg (79.92 Kb)

- Обручки з золота вперше з’явилися в єгиптян, які носили їх на безіменному пальці лівої руки, оскільки вірили, що саме від цього пальця прямо до серця веде «артерія любові».

- Навіть незаможні пари намагаються купувати обручки із дорогоцінних металів -золота, срібла, платини із вкрапленням діамантів та інших коштовних каменів або із суміші кількох сплавів.


- Дехто вважає, що обручки після весілля слід носити, не знімаючи. Давні люди вірили, що «якщо охолоне обручка, охолоне й кохання». Та медики не погодяться зі таким твердженням. З роками обручка може так врости у палець, що її доведеться знімати лише в ювелірній майстерні. Медики радять знімати усі прикраси на ніч, аби не перешкоджати кровотокам.

- До обручки "прив'язували" багато забобон і прикмет. Вважали, що втрата чи пошкодження обручки вплине і на подружнє життя.

obruchki4.jpg (62.79 Kb)

- Упустити обручку під час вінчання чи ненароком наступити на неї також вважають поганою прикметою. Таке часто трапляється саме через надмірне хвилювання і привертання уваги до молодят.


- Обручку дозволяли знімати в деяких країнах лише після народження першої дитини.

obruchki5.jpg (50.5 Kb)

- Категорично забороняли давати свою обручку приміряти комусь іншому, щоб не виникло втручання у стосунки, бо від цього сім’я може розпастися.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

- Обручки батьків чи дідуся-бабусі передавали у спадок, але лише в тім випадку, якщо предки жили щасливо і довго. Вірять, що негативний досвід життя може перейти нащадкам разом із їхніми обручками.

obruchki6.jpg (28.96 Kb)

- У сучасному світі обручка не завжди є символом вірності. На чоловічій руці — це «легальна» прикраса, яка нерідко служить для того, щоб привернути до себе увагу та показати статус.

- Іноді молоді неодружені дівчата вдаються до хитрощів носити обручку, аби до них не чіпалися легковажні залицяльники.


Для цього вони перекручують іншим боком звичайні перстені, які на пальці виглядають як обручки.

- Буває і навпаки - одружені чоловіки та жінки не носять обручок як із суто практичних міркувань (затісна, перешкоджає в роботі), так і з особистих мотивів (сімейне життя - це приватна справа, або є шанс із кимось познайомитись заради адюльтеру тощо).

obruchki7.jpeg (141.71 Kb)

- Сучасні екстремали роблять собі обручки у вигляді татуювань довкола пальця. Таку обручку точно не знімеш на ніч. Зазвичай пара обирає однаковий орнамент і ширину.

- Кожна одружена особа вирішує самостійно - чи носити, чи не носити обручку. Адже окрім статусу та вартості обручка повинна бути символом стосунків, а не виразником заможності.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!