Вишивка стрічками

strichkami.jpg (165.76 Kb)

- Вишивка стрічками – дуже популярний на Заході і в Японії вид рукоділля. Особливо була модна в другій половині ХІХ ст.

- Вишивати стрічками можна шкатулки і картини, рушники, покривала і подушки, сумочки, чохли для мобільних телефони і капелюшки, одяг і взуття та інші милі серцю дрібнички. Та варто враховувати те, що така вишивка об'ємна.

strichkami2.jpg (35.14 Kb)

- Візерунками зі стрічок можна прикрасити однотонний трикотажний светр або комір жакета, додати родзинку до вечірньої сукні або розшити квітами замшеві туфлі.

strichkami3.jpg (.92 Kb)

- У XIV ст. кантування і обшивка стрічками одягу увійшли у моду французької знаті.


У містах Ліон та Сент-Етьєн розвинулися центри ткання стрічок. Від часів Людовика XIV стрічками стали прикрашати одяг королів, а Людовик XV сам захоплювався вишиванням.

- З Франції ця мода поширилась в Англію, а звідти - в Америку, щоб у 70-х роках ХХ століття набути популярності в усьому світі.

strichkami4.jpg (104.64 Kb)

- Основними мотивами у вишивці стрічками були і дотепер є квіти. При бажанні можна комбінувати вишивання нитками, бісером та стрічками різної ширини для створення справжніх шедеврів.

- Основним матеріалом для такої вишивки є шовкові стрічки завширшки 2, 4, 7 і 13 мм різних кольорів. Їх можна придбати в спеціалізованих магазинах товарів для рукоділля.


Використовують зазвичай шовкові, капронові (органза), атласні, гофровані стрічки.

strichkami5.jpg (27.92 Kb)

- Деякі синтетичні стрічки на вигляд важко відрізнити від шовкових, але це можна зробити доволі просто. Синтетичні стрічки подаються і розтягуються, а шовкові - ні. Вишивка синтетичними стрічками виглядає не також елегантною, як шовком, але для деяких візерунків це перевага. Основним критерієм при виборі стрічки має стати зручність і відповідність до стилю вишивки.

strichkami6.jpg (28.45 Kb)

- Для того, аби стрічка в роботі не торочилась, її зрізаємо під кутом і припалюємо сірником.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

- Варто подбати про набір вишивальних та гобеленових голок, а також голок–«соломинок» різних розмірів. У вишивальних голок гострий кінчик, тонкий короткий стрижень і довге вузьке вушко. Гобеленові голки притуплені, з коротким і довгим стрижнем розширеним вушком.


Голки різних розмірів продають комплектами, і це дуже зручно.

strichkami7.jpg (98. Kb)

- Основою для вишивки стрічками може бути: батист, пліс, муслін, серпанок, сатин, льон, креп. Особливих обмежень до вибору основи немає, аби булаи міцною та еластичною.

- Вишивати доведеться на кроснах (п'яльцях), які допоможуть зробити стібки рівними й незатягнутими, а це своєю чергою ґарантує гарний об'єм зображення.

strichkami8.jpg (398.98 Kb)

- Тонка тканина може легко порватись чи здеформуватись у кроснах. Та цьому можна зарадити.


Слід обмотати один обруч по колу, натягуючи так, щоб не утворювалися бганки. , коли обруч буде повністю обмотаний, закріпіть кінці стрічки невеликими стібками. Так само обмотайте й другий обруч.

strichkami9.jpg (471.83 Kb)

- Перед тим, як вишивати щось велике чи важливе, опануйте спочатку кілька простих, але корисних швів. Це - тамбурний, шов ланцюжком, напівпетельки з прикріпом, французький вузлик, витягнуті стібки та петелька по колу.

- Найпопулярніші квітки у виконанні стрічками тамбурним стібком – іриси. Також цим швом можна імітувати клематіс, листочки і навіть водорості для золотої рибки.


strichkami10.jpg (123.32 Kb)

- Вироби, вишиті стрічками, перуть дуже акуратно руками у теплій воді з милом. Якщо є сумніви у якості стрічок, то перед роботою їх краще намочити і перевірити, чи вони потім не полиняють на тканину. Іноді так само роблять і з бісером.

strichkami11.jpg (343.51 Kb)

- Прасувати готовий виріб із вишитих стрічок найкраще зі споду, щоб вишивка не стала пласкою.

- Навчитися різних технік та премудростей можна, понишпоривши у нетрях інтернету.


Для цього найкраще набирати у пошуку "Майстер-класи", "Вишивка стрічками", "Техніка вишивки стрічками" і подібне.

- Нехай не бракує терпіння і наполегливості усім, хто хоче досягнути результату!

strichkami12.jpg (37.25 Kb)

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 



Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2023.