КРАСА І СИЛА ВОЛОССЯ

volossya

Довге і здорове волосся – це певна ознака того, що людина гармонійна, дбайлива, охайна і працьовита. Колір волосся – приналежність до певного народу. Так, приміром, етнічні українці здебільшого чорняві та русяві. Звідси і назва – Русь. Німці та шотландці – руді; скандинави – біляві; цигани, іспанці, араби – чорняві та часто кучеряві. Сивина властива усім – це ознака поважного віку або пережитих життєвих колізій. Стрижки і головні убори – данина моді або необхідність.

Волосся буває не тільки різних кольорів, але і різної будови: товсте, тонке, пряме і кучеряве. Тонке волосся говорить про багатогранність людини, тобто можливість ловити широкий “діапазон хвиль”. Люди з жорстким, товстим волоссям частіше помиляються, їх легше збити з пантелику, зате вони легше відновлюються після будь-яких випробувань. Володарі кучерявого волосся відрізняються підвищеною емоційністю, стихійністю. Зате кучеряві люди ніколи не бувають фанатиками, на відміну від людей з прямим волоссям. Вважається, якщо у людини розпрямилося волосся, то, в кращому випадку, вона вийшла на більш пряму дорогу. При посивінні змінюється структура волосся.

Коси споконвіку образно порівнювали з засіяним полем пшениці: як колосся пшениці вбирає в себе всі соки і цілющу силу Матері-Землі, чистого світла Ярила-Сонця і зберігає їх, так і волосся людини отримує і вбирає цілющу силу від Небесних Богів, від Земних Батьків і Предків Роду, від Матері-Природи, від космічних променів Сонця і Небесних Зірок. Недарма ж волосся спрадавна називали “Космами”, що пов’язує з космосом, підживлює людину.

Здавна на Русі вважалося, що волосся нам дано не просто для краси — що воно є носієм зв’язку з Вищим світом та зберігає магічну силу. Недарма символом жіночої краси була коса навіть не до поясна, а до колін. З часом, звичайно, канони краси змінилися, а ставлення до волосся спростилося. Тепер ми часто його стрижемо, фарбуємо і завиваємо, що неприпустимо було раніше — адже змінити колір або структуру волосся, на думку наших Предків, означало змінити і своє життя. Коса як була, так і залишається найпривабливішою жіночою зачіскою.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Розчісування і приведення в порядок волосся було дуже важливим ритуалом. Воно відбувалося вдумливо. Та й не кожному було дозволено доторкатися до чужого волосся. Заплітати і розчісувати волосся дітям могли тільки батьки, близькі люди або члени родини. До волосся дівчини чи жінки торкатися могли тільки мати, чоловік або коханий.

volossya2

Дівчатам з дитинства волосся заплітали в одну трипроменеву косу, яка мала ритуальне значення, об’єднуючи в собі життєві сили трьох світів: Яві, Наві і Праві. Коли дівчина виходила заміж, її дівочу косу розплітали, і заплітали вже дві коси, щоб вона отримувала через них силу не тільки на себе, а й на майбутню дитину. Косу свою жінки берегли від чужих поглядів, і обов’язково прикривали голову. Розчісування волосся було своєрідним священним ритуалом, під час якого можна було доторкнутися до космічних потоків.

Може скластися враження, що слов’яни зовсім не стриглися. Чому ж – стриглися, але не так часто. Стригли волосся, щоби змінити своє життя — найчастіше в стані душевного потрясіння. Вірили, що все погане йде разом з відрізаним волоссям. Обрізали волосся при хворобі, щоб “зрізати” хворобу разом з кінчиками. Волосся підрівнювали завжди на день молодика – тобто на зростаючий місяць. Дітям до 12 років волосся не стригли, щоб “не зістригти розум”. Вагітним жінкам забороняли майже всі маніпуляції з волоссям, щоб не позбавити енергетичного захисту майбутньої дитини.

Чоловіки також дбайливо ставилися до свого. Символом зрілості, мужності та самостійності у чоловіків була борода – символічне підтвердження приналежності до Божого Роду. У чоловіків було дбайливе ставлення не тільки до бороди. Вони берегли все волосся на голові та на тілі, бо знали, що через нього отримують всі життєві сили від своїх Богів, Природи і Предків.

Волосся накопичує енергію, в ньому зберігається інформація про людину. Сьогодні вчені підтвердили це. Наприклад, криміналісти всього за однією волосиною, яку дістають з гребінця, або яку знаходять на місці події, можуть визначити, чи мав господар справу з наркотиками. Волосся містить : спадкові особливості, деякі звички і навіть улюблені страви. Американський біофізик Т. Терібара визначив меню двох ескімосів з Аляски, тіла яких 400 років пролежали в льоду, за допомогою спеціального рентгенівського дослідження їхнього волосся. А новітні технології розробили методику, за якою можна визначити вміст мікроелементів в організмі людини саме за аналізом її волосся, взятого з потилиці.

Бережіть волосся і будьте гарними щодня!