Сила Місяця

sila_misyacya

Нікому не під силу заперечити, що Місяць має вплив на усіх нас. У давнину східні народи вели свій календар за Місяцем, а західні – за Сонцем. Причетний Місяць і до біблійної легенди: кажуть, що на ньому зображено, як Каїн підняв на вилах Авеля. Про вплив Нічного Сонця на припливи і відпливи знають споконвіку. Гравітація Місяця притягує океани вздовж окружності Землі – це здіймання прямує за Місяцем під час руху Землі, ніби оббігаючи її.

Давні українці не тільки ворожили й заговорювали на Місяць, але й приносили йому жертви у формі вареників, (якщо придивитись – то кожен вареник нагадує Місяць). Начинка такого вареника також мала символічне значення: пшоняна каша означала майбутнє життя; мак означав зорі та множинність світу; начинка з грибами – чоловічу снагу, а риба – жіночу. Готували саме ту начинку, чого й сподівалися одержати від Місяця.

Беззаперечним є і те, що Місяць впливає на сон – ось чому іноді сомнамбули (лунатики-сновиди) стають такими активними і ходять із заплющеними очима під повним Місяцем. А ще лікарі стверджують, що більшість гомеопатичних препаратів стають майже неефективними, коли вживати їх під час повного Місяця.

Особливу увагу на фази Місяця звертають агрономи і садівники. Вони радять садити дерева і кущі, квіти та овочі у період між новим та повним Місяцем, аби Місяць „витягував” їх із землі, а картоплю, ріпу, моркву, буряк і редиску – в період між повним Місяцем та новим – тоді ті овочі, що достигають в землі, будуть краще рости. Лісоруби знають: краще рубати дерева у період, коли Місяць росте.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Запам’ятайте: видимий край Місячного диска називають лімбом. Лінія, котра розділяє освітлену і неосвітлену Сонцем частину місячного диска, називають термінатором. Співвідношення площі освітленої частини видимого диска до всієї площі Місяця називають фазою. Розрізняють чотири фази Місяця: новий Місяць, перша чверть, повний Місяць і остання чверть. Періодичність усіх фаз – 28 днів (4 тижні). Цікаво й те, що повний Місяць повторяє по небу добовий шлях Сонця, яке воно проходить за півроку раніше, тому влітку Місяць не віддаляється від обрію, а взимку, піднімається високо над нами.

sila_misyacya2

Молодий Місяць (Молодик)

Якщо над нами з’явився тоненький серпик, і ми, приставивши до нього палець, побачимо літеру „Р”, то це означає, що Місяць росте – над нами Молодик. У цей період наш організм ослаблений, ми ходимо роздратовані, і легко піддаємось хворобам. Саме у цей період стається найбільше ДТП, нападів епілепсії та погіршення реакції організму. На молодик більше реагують мужчини: вони в цей час особливо роздратовані, агресивні, уникають спілкування. В цей час не радять робити операцій, відкласти важливі справи і починання, а зайнятися зміцненням здоров’я.

Повний Місяць (Повня)

Диск Місяця повністю освітлений Сонцем. Життя на Землі починається на повну потужність. Саме в цей період корисно збирати лікарські трави, адже вони мають цілющі властивості. Однак, міфи оповідають нам про активність нечистої сили та психічно хворих людей.

Місяць, що спадає

Упізнати його не важко: якщо серпик Місяця нагадує літеру „С”, то він іде на спад. Саме в цей період лікарі проводять операції, адже результат буде значно кращий, аніж будь-коли.

Затемнення Місяця

Коли Місяць опиняється у тіні Землі, настає затемнення. В цей час Місяць набуває бурого або темно-червоного кольору. Повне затемнення триває до двох годин. Впродовж року таких затемнень може бути 1 або 2. Місяць також причетний до затемнень Сонця, адже це він, обертаючись довкола Землі, у певні періоди опиняється між Землею і Сонцем, повністю або частково заступає його.