Тайм-менеджмент: як заощадити час

alarm-clock-2116007_1280

З вами точно це траплялося. Роботи багато, всі терміни горять, часу – бракує критично, ще й збоку хтось відволікає. Як заощадити і навчитися працювати так, щоб встигати, якщо не все, то принаймні – найнеобхідніше? Поговоримо про це.

Знаєте, що таке хронофаги? Це те, що поглинає наш час. Пуста балаканина, зайва кава, телефон тощо. Хронофаги постійно відволікають нас від основної роботи. І якби ж це було найгірше! Окрім часу, вони забирають ще й нашу енергію, сили та можливості! Цікаво?

Куди втікає час

Уявімо, ви розпочинаєте якийсь новий проєкт чи будь-що інше – дуже продуктивне. На старті здається, що часу – вагон. Аж раптом з’ясовується, що він, як пісочок у годиннику, кудись висипався. І куди ж?

  • – Ви зайвий 100 разів прогортали стрічку в соцмережі.
  • – Скролили бездумно Інтернет.
  • – Десь трішки пограли у гру.
  • – Переписувались у месенджерах із подругами.

Ви скажете, що такі відволікаючі маневри – то свого роду відпочинок від роботи, перезавантаження. Але це не зовсім так. Звісно, відпочивати від роботи у процесі роботи часом варто. Якщо ви таку потребу відчуваєте, значить вам треба чітко ці перерви запланувати. Тут підійде індивідуальний метод. Ви маєте самі відчути, скільки часу ви можете ефективно робити важливу справу, а тоді на 15 хвилин відволіктись.

alarm-clock-2116007_1280

Якщо немає чіткості, то ви будете відволікатись надто часто. Основну роботу почнете відкладати десь на пізніше. І ось такі хронофаги, про які ми пишемо вище, легко вибивають нас із робочого ритму. Ми вже не є такими зосередженими, не вмикаємось повністю. Результат – втома, роздратування і дуже низька ефективність.

Що ж робити

Спробуйте фіксувати свої справи на папері. Записуйте все, що робите протягом дня. Якщо вам незручно писати у блокноті, то зараз існує чимало спеціальних онлайн-сервісів. Тоді ви побачите, куди дівається ваш час і зможете викреслити справи, які були дійсно зайвими. А також скоригувати час виконання. Можливо, ви побачите, що на дуже просту справу витрачаєте надто багато часу.

Розплануйте день. Це допоможе чітко бачити, які завдання стоять перед вами, що вже зроблено, що ще потрібно опрацювати. Важливо писати у планах виключно те, що ви дійсно зможете зробити. Не ставте надто високих цілей.

Сформуйте собі правильні звички і дійте строго за ними. Скажімо перших дві години робочого дня ви активно працюєте, не заглядаючи у соціальні мережі. Потім даєте собі 15 хвилин відпочинку. При цьому ефективно буде розпланувати чітко по годинах. Так, як тільки захочете відволіктися, зможе сказати самі собі, що на це буде час, скажімо в 11:00. Таким чином мозок звикає до робочого режиму і перестає протестувати.