Як навчитись відкриватись

Говорити можна багато і про все. Як же це – бути відвертим? Чи легко бути відвертим і чи варто це робити взагалі?
Як навчитись відкриватись
Відвертість насправді річ непроста. Жодна людина не хоче бути відторгнута чи висміяна, тому, здається, відкриватись комусь може бути небезпечно. Це як відомому вислові: все сказане може бути використане проти.
Якщо говорити коротко, то для відвертості потрібні три речі:
- - Сміливість говорити щиро.
- - Сміливість слухати і чути.
- - Сміливість не втрачати власної відкритості, навіть коли «щось пішло не так» і вашу думку вислухали не так, як би вам того хотілося.
Лише з цими трьома факторами можна навчитись відкриватись
Страх говорити відверто
Насправді ми всі боїмося бути відторгненими. І не просто так. Психологи кажуть, що при цьому відчуття задіюються ті ж нейронні шляхи, що й при фізичному болю.

Тому нам так важливо, аби оточуючі правильно сприймали нашу думку. Якщо нашу точку зору відкидають, ми починаємо або замовчувати її, або говорити нещиро. Ще гірше – можемо відмовитись від власної думки.
Чому важливо вміти слухати
Кожна людина хоче, щоб її чули. Це нормально. Але слухати треба вміти. Бо для цього потрібно стишити власні думки і сконцентруватись на іншому. Відкинути такі почуття як заздрість, осудження, насмішки і просто вислухати. Для початку – нейтрально.
Залишатись відкритим
Буває так, що у минулому людина має негативний досвід відвертості. Її не почули, не зрозуміли, відкинули її думки чи почуття.
Ця травма закриває людину від світу і впливає на побудову стосунків з іншими. Адже тепер страшно впускати у своє життя інших. І як у замкненому колі – інші люди також обходять «жертву» стороною, через її закритість не ідуть назустріч. Однак треба знаходити у собі мужність та силу заперечити такий негативний досвід. Натомість же відкрити себе для нового. Так, може, вас не усі приймуть, не усі зрозуміють, але це – не страшно. Головне – постійно бути активним. Так подолати кризу і навчитись відкриватись набагато легше.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
Дякуємо!