Як перервати чорну полосу: поради від психологів

“Чорною полосою” називають проблеми зі здоров’ям, особистим життям або фінансами, що несподівано звалюються на голову і дуже складно вирішуються. Рано чи пізно в таку ситуацію потрапляють всі люди. А отже потрібно не журитися, а шукати вихід. У цьому вам допоможуть поради психологів, зібрані у нашій статті.

chorna-smuga-1

Правильно оцінюйте негаразди

Прийміть проблеми у житті як належне. Не тратьте свій час на роздуми про те, за що вам випали ці випробування і що потрібно було зробити, аби їх уникнути. Сталося як сталося. Тепер необхідно прийняти ситуацію, або почати її змінювати.

chorna_smuga-2

Думайте про невдачі, як про цінний досвід. Американский винахідник Томас Едісон довгий час не міг створити дешеву лампу. Для досягнення результату йому довелося пропрацювати 72 години без сну та відпочинку. Пізніше чоловік описав цей процес так: “У мене не було невдалих спроб. Я просто знайшов 99 способів, котрі не працюють”.

Уникайте негативного мислення

Багато людей бачать проблеми замість можливостей. Втрачена посада – це чудовий шанс знайти кращу роботу, а розрив в стосунках стимулює змінити себе та знайти більш відповідного партнера. Майже всі негаразди несуть у собі щось позитивне.

chorna_smuga-3

Зосередьтеся на хорошому і довіртеся долі (або собі). Ваше завдання – вчасно розгледіти наступний шанс і скористатися ним на 100%. Усе інше – другорядні деталі.

Прийміть відповідальність за власні невдачі

Нещасні люди схильні звинувачувати у своїх проблемах зовнішні обставини. Але більшість складнощів виникає через власні помилки. Тож перш ніж жалітися на несправедливу долю, подумайте над тим, що ви зробили аби уникнути негараздів.

chorna_smuga-4

Не шкодуйте себе і не тікайте від власних страхів. Зрозумійте, що вас лякає і почніть працювати над проблемою. А найголовніше – не забороняйте собі бути щасливою. Навіть у найскладніші часи можна знайти час на приємні речі, заради яких хочеться жити.

Вірте у краще та працюйте заради нього

У важкі часи може здаватися, що життя – це суцільна біль і нещастя. Однак рано чи пізно ви вирішите проблему або навчитеся з нею жити. Не дозволяйте горю зламати себе. Прокидайтесь і лягайте спати з думкою про краще майбутнє. І робіть все можливе, аби це майбутнє стало теперішнім.

chorna_smuga-5