Будьмо знайомі - український сомельє Богдан Цоп!

Львівських туристів здивувати важко. Здається, вони обійшли усі дворики, закутки, побували у численних галереях і кнайпах. Та втім, є такі вибагливі туристи, які хочуть залишити про Львів елітні враження. Що ж, і для них є чарівна місцинка, де можна гарно й корисно провести час. І це - не реклама. Це - файна підказка і добра нагода.

somele6.jpg (232.47 Kb)

В самому центрі Львова, на перетині вулиць Гнатюка і Леся Курбаса тепер є винотека і крамниця "Прага".


Перед дверима гостей зустрічає "сонний" пам'ятник, а з порога - вишколений персонал. Словом - з перших кроків почуваєшся, неначе у Європі. Хоча, чому - "неначе". Все - насправжки і на високому європейському рівні.

Гостей тут ніхто й ніколи не назве клієнтами, адже усі, хто забажав продегустувати вино чи довідатись більше про секрети п'янкого напою, почуваються затишно у товаристві львівського сомельє Богдана Цопа.

somele.jpg (51.31 Kb)

- Богдане, скільки часу Ви працюєте сомельє? І де набували досвід виночерпія?

- В Україні працюю з 2011 року. Перед тим у мене був чудовий досвід у мандрах на лайнері. Як сомельє, я побував у багатьох куточках світу.


Мені пощастило побувати у Новій Зеландії, Австралії, Сингапурі, США, Канаді, Італії, Франції, Іспанії, Німеччині, Омані, Словенії, Єгипті, на Таїті, у Бора-Бора... Окрім колосальної практики проходив спеціальне навчання - як поводитись із особливими гостями, зокрема ніколи не говорити з ними про політику та релігію. Також був учасником європейських майстер-класів для сомельє. Окрім цього, я щодня читаю і довідуюсь щось нове у своїй сфері.

somele2.jpg (334.68 Kb)

- Яким є основне завдання сомельє? Бо чимало хто в Україні вважає, що сомельє потрібен хіба що для того, аби спродати дороге вино?

- Ні, це не так. Сомельє допомагає гостям правильно обрати вино, зважаючи на їхні смаки, навчити його споживати і одержувати насолоду від якісних вин. Чимось це нагадує чайну церемонію. Враження від п'янкого напою на 70 % залежить від того, як його подати і з яким настроєм спожити. А для цього сомельє знає певні секрети.Окремі вина потребують карафажу (старі вина), інші –декантування.


Можу запропонувати гостям своєрідну гру - приношу наповнені келихи і прошу вгадати сорт чи назву вина.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Ціна і якість кожного вина залежить від різних факторів: рейтингу, кількості розлитих пляшок, витримки (була присутня бочка чи ні), та багато інших. Не завжди найдорожче вино може бути найсмачнішим. І дуже добре, якщо гість прагне почати розбиратися у винах.

somele3.jpg (426.84 Kb)

- Тобто, пиття вина - це ритуал чи шоу?

- Це ритуал і шоу одночасно, адже присутня певна магія. Зрештою, гості замовляють не лише вина. Вони можуть так само навчитися, як насолоджуватись споживанням віскі, бренді, лікерів, арманьяків. А до спиртних напоїв у нашому закладі є пан-азійська кухня.


Після дегустації гості купують собі пляшку у нашій крамниці - ми маємо змогу продавати якісне вино з низькою націнкою. Розкажу навіть більше - якщо гості не випили замовленого напою, то можуть залишити напій в нас і прийти наступного разу. Для цього сомельє використовує coravin– спеціальний пристрій, за допомогою якого можна наливати вино в келихи, не виймаючи корка. Таке вино буде чекати на своїх господарів у спеціальному сховку, який є у "Празі".

somele4.jpg (338.03 Kb)

- Пропонуєте гостям елітні українські вина і коньяки? І чи маєте гарний вибір саме українських напоїв?

- Вибір невеликий, але відрадно, що українські винороби працюють над тим, аби бути представленими на світовому ринку. Ви чудово розумієте, як склалась ситуація із вином після кризи і перипетій у нашій державі. Через курс долара закордонні вина суттєво подорожчали, а вітчизняні - не надто.


Українським винам непросто конкурувати із дешевими італійськими чи французькими.

З моїх улюблених українських виноробних брендів - "Трубецкіх", "Колоніст" , "Чизай" і "Шабо", сорти каберне, мерло, шардоне біле та інші. От, приміром (показує пляшку) у закарпатського "Чизаю" є "Троянда Карпат", а в "Шабо" - Grande Reserve telti-kuruk. (До речі, сомельє Богдан Цоп по маминій лінії походить із Шабо. Своє перше вино він зібрав і спробував зробити ще у 4-річному віці, коли приїздив у гості до родини).

somele5.jpg (219.08 Kb)

- І, нарешті, три поради від шефа сомельє винотеки "Прага" Богдана Цопа.

- Є багато міфів про те, яке вино із якою стравою пити.


Наприклад, кажуть, що до білого вина завжди треба подавати рибу. Не варто обмежувати себе такими поєднаннями - робіть, як смакує. Суть - випити те, що до душі.

-- Старайтесь пити тільки добрі вина. Зараз є велика кількість спеціалізованих закладів, де вам допоможуть підібрати напої зі всього світу! І досліджуйте різні вина, розширюйте світогляд. Не бійтесь експериментувати.

- Якщо будете мати нагоду побувати на дегустації вин, не бійтесь запитувати у сомельє про все, що вас цікавить: як пити, з яких келихів, як вибрати хороше вино і до яких страв воно буде пасувати. Головне - шукати і знайти своє. Сомельє завжди радий допомогти гостеві, і це найважливіше.

Бажаю Вам і Вашому закладу файних гостей і п'янкого настрою! Нехай українці та гості з усього світу пам'ятають про Львів як про місто європейського рівня!

Спілкувалась Оксана Кришталева, Львів



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!