ETNOфотосесії від Світлани Лисцевої

Подарунки бувають різні. Найкращий – професійне фото на згадку. Гарна ідея – подарувати комусь сертифікат на фотосесію.

До кожної ETNOфотосесії Світлана Лисцева (Львів) готується ретельно і з любов’ю. Залучає для цього команду однодумців: перукаря, візажиста, власницю старовинного українського одягу, майстринь віночків та намист. Адже, окрім роботи з різними людьми у студії чи на природі, тут важливо підібрати образ, вловити настрій, знайти вдалу мить і зафіксувати її.

lisceva_foto

– Фотосесія в етностилі – чому Ви обрали саме такий формат?

– Надихнули проекти “Щирі”, “Витоки”, де моделі та наші зірки одягнені у старовинне українське вбрання. Дивилась на них, дуже сподобалось. А чому саме етно-формат? Мабуть теж не просто так. Моя бабуся, що родом із Київщини, шила, вишивала. Вона одна у селі завжди вдягала національний одяг у той час, коли вишиванки майже ніхто не носив. Шкода, що не дожила буквально 1-2 роки до того часу, коли українська вишиванка стала популярною і коли в ній ходять по вулиці.

lisceva_foto1

Два роки тому до мене звернулась майстриня Ірина Шкоропад, моя подруга, яка займається валянням. Їй потрібно було сфотографувати колекцію валяних віночків. Для зйомки ми запросили модель, зробили професійні макіяж та зачіску. Але головне Ірина позичила старовинні вишиванки у своїх друзів – подружжя Гривулів. Знайомство з ними і стало вирішальним для мене. Бо Олесь та Роксолана Гривули давно колекціонують старовинний український одяг. Власне з ними чудово співпрацюємо до цих пір. Тоді процес зйомки та результат так нам сподобався, що вирішили це продовжувати. Так і розпочався проект «ETNOфотосесії by Svitlana Lysceva».

lisceva_foto2

Раніше пробувала себе у різних жанрах фотозйомки – репортаж, весілля, сімейні… Але зрозуміла, що конкуренція дуже велика і щоб вирізнятись треба шукати щось особливе – те, чим мало, хто займається. Власне, цим для мене і стали ETNOфотосесії.

lisceva_foto3

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

– Чи підписуєте Ви угоду із охочими знимкуватися і чи використовуєте їхні світлини для реклами та поліграфії? А також мене цікавить, чи віддаєте власникам готові зображення в електронному форматі?

– Наразі спеціальної угоди немає. Все обговорюємо усно. Позаяк ще не використовувала фото людей у комерційних цілях, то й не було потреби у такій офіційності. А якщо чиїсь фото публікуються у журналі, то неодмінно прошу у них дозвіл. Люди позитивно на це реагують, їм приємно бачити свої світлини на сторінках журналу. Але з часом планую таки підписувати угоду з клієнтами. Після фотосесій ми підтримуємо добрі стосунки і з багатьма залишаємось друзями.

lisceva_foto4

– Як Ви підбираєте одяг, макіяж і взагалі увесь образ для охочих влаштувати собі таку фотосесію? (З якими спеціалістами співпрацюєте) і можливо трішки розкажіть, як відбувається процес приготування до фотосесії?

– Ретельна підготовка – це головне. Часто на ETNOфотосесії приїжджають з інших міст і немає можливості зустрітися особисто з людьми до зйомки. Але потреби особливої у цьому і немає. Без проблем про все домовляємось у переписці. Просимо дати мірки, щоб підібрати одяг. На зйомку привозимо вже обраний комплект одягу. На місці підбираємо аксесуари – віночки, намиста, хустини. Працюємо так, щоб самим було цікаво, тоді і клієнти задоволені.

lisceva_foto_15

Для жінок є великий вибір одягу. Для чоловіків – значно менший, особливо великих розмірів.

Із прикрасами спочатку було складно. Намагалась купувати недорогі намиста, брала в оренду віночки… Але по мірі розвитку налагоджую співпрацю з чудовими майстринями. Наприклад, зараз працюємо з Іриною Шкоропад (віночки, м. Львів), Іриною Ляночко (намиста, м. Львів), Луізою Варданян (віночки, м. Львів), Оленою Середюк (віночки, м. Чернівці), також з майстернями по декору Комплімент (м. Львів) та Garden Rose (м. Львів). А взагалі, відкрита до співпраці з усіма!

lisceva_foto6

Перед фотосесією з моделлю працює перукар та візажист. Далі Роксолана Ортинська-Гривул допасовує вишиті сорочки та інші традиційні аксесуари. Процес підготовки триває мінімум годину. Сама ж фотосесія – приблизно 1,5 години.

lisceva_foto7

– Буває так, що охочі наполягають на певному форматі одягу, а Ви їх відраджуєте від цього і пропонуєте щось своє?

– Такого ще не було… Інколи люди просто показують кілька моїх фото, на яких образ їм найбільше сподобався. Ми стараємось врахувати це. Але образ все одно виходить щоразу новим та індивідуальним. Головне – намагаємось, щоб все виглядало максимально природньо. У холодну пору року фотографуємось у студії, а коли тепло і зелено – їдемо в Шевченківський гай.

Щодо переконань. Наприклад, не завжди жінки розуміють, чому фотосесія у віночку – винятково для юних дівчат, а для жінок більш доречними є хустини. Адже такими є українські традиції – одружені жінки завжди мали ховати волосся під хустину або інший головний убір. Власне, особливістю ETNOфотосесій є те, що ми намагаємось максимально дотримуватись традицій та канонів. Хоча у будь-якому випадку знаходимо компроміс з клієнтами, щоб усі були задоволені. Цікаво потім зіставляти фото моделі у звичному одязі та фото у створеному українському образі.

lisceva_foto9

– Чому професійна ETNOфотосесія – це найкращий подарунок (і це не реклама)… переконайте людей у цьому.

– Можливо, хтось буде здивований, але ETNOфотосесію можна подарувати будь-кому на будь-яке свято (йдеть більше про жінок, звичайно). Так у нас замовляли сертифікати на фотосесію, наприклад, мама для доньки, колектив для своєї начальниці, бабуся для онучки. Це – нестандартна фотосесія. Тому це оригінальний подарунок. Жінки та дівчата отримують неймовірні емоції від перевтілення! І це запам’ятовується на все життя, а фото залишаються на багато років!

lisceva_foto10

ETNOфотосесія підходить молодим і старшим, парам і поодинці, діткам і навіть усій сім’ї. Молодим цікаво поглянути на себе в новому образі, старші поринають в інший настрій.

lisceva_foto11

Пригадую, онука замовила фотосесію своїм бабусі з дідусем, котрі святкували 63тю річницю спільного життя. Їм було 86 і 82 роки. Красиво та дуже зворушливо вийшло. А було й таке, що клієнтка після 40 хвилин фотосесії зізналась, що взагалі не любить фотографуватись, але дуже хотіла мати світлини у автентичному образі, тому прийшла на ETNOфотосесію.

Фотосесія – це чудова нагода підвищити свою самооцінку, побачити себе в іншому світлі.

lisceva_foto12

До нас приїжджають і з Києва. Там більш популярні фотосесії у сучасному українському образі в стилі фешн. А на ETNOфотосесії їдуть за простотою та природністю… Думаю, саме це і створює якусь казкову теплу атмосферу на світлинах…

На своїх фото намагаюсь показати, по-перше, наскільки красиві наші жінки (хоч це і так всі знають )), а, по-друге, наскільки чарівний наш старовинний український одяг (це знають, на жаль, не усі). Хочу, щоб люди відчули та зрозуміли різницю між сучасними вишиванками та сорочками, які створювали наші прабабусі…

Запрошую кожного переглянути роботи ETNОфотосесій на сторінках у соцмережах:

www.facebook.com/etnofotka/

www.instagram.com/etnophoto_by_svitlanalysceva/

lisceva_foto13

-Дякую за цікаву розмову. Подумаю і про фотосесію для себе. Гарна ідея! Світлано, нехай Вам щастить! А людям нехай приносить радість!Спілкувалась Оксана Кришталева, Львів