– Наталю, Ви професійний художник, правда ж? Тобто, Ваші картини – не захоплення, а робота?
– Так, це моя основна улюблена праця. Я дуже люблю свою роботу і не уявляю свого життя без неї. Творчо працюю щодня, навіть у свята. У мене є традиція, в Новий рік починати нову картину або завершувати стару. Особливість такої роботи в тому, що вона не набридає, вона не перетворюється в рутинну, а приносить задоволення, і процес, і результат. Професія художника – це постійний пошук натхнення, постійні враження, задуми, розвиток. Це надзвичайно добре бути художником!
– Як Ви популяризуєте свою творчість? У яких цікавих проектах берете чи вже взяли участь?
– Спочатку я взагалі не мала уявлення, як популяризувати свої картини. Я не робила цього навмисно, все відбувалось поступово, природно. Просто брала участь у виставках, проектах, організовувала свої виставки. Потім самі музеї та галереї з різних міст почали запрошувати і я, звичайно, не відмовлялась, оскільки це мені було дуже цікаво. І, звичайно, інтернет, соцмережі, сайти – це теж дуже важливо для популяризації творчості художника.
– Як Ви ставитесь до того, що Ваші роботи стають вільно доступними у соцмережах?
– Спокійно. Хоч часто і обурює, коли використовують твої твори без дозволу і зазначення автора, але до цього звикаєш і починаєш ставитись з гумором. Гірше, коли перемальовують і видають за своє, а потім ще й примудряються це продавати.
– Які мотиви у Ваших роботах переважають? Чому Ви зображаєте саме їх?
-Якщо глянути на мої картини на склі, то це етномотиви, які є і в анімалістиці, і побутових чи релігійних сценах. Народ – основне джерело мого натхнення. Фольклорні мотиви дуже багаті та цікаві, вони наповнені духом казки, легенди, давньої мудрості і гумору. Я росла в Карпатах, і мені дуже пощастило, тому що я відчула ці традиції на собі. Вони в мені всередині, а не просто прочитані чи досліджені. І цьому я завдячую своїм батькам і бабусі, які дали мені такий шанс відчути всю глибину бойківського гірського краю та частково зрозуміти їхні традиції. Це все відбулось мимовільно, в дитинстві, де я могла днями проводити час у лісі, досліджуючи кожне дерево, уявляти лісовиків і гірських духів, слухати інколи лякливі перекази, спілкуватись з домашніми тваринами, поважати їх.
– А малюєте щось на замовлення? Наприклад, може хтось просив Вас оформити стіну чи виконати роботи на певну тематику для інтер’єру?
– Так, звичайно, я можу малювати на замовлення. Але таке замовлення має бути близьке мені по духу і не перечити моїй творчій манері. Часто просять намалювати портрет у моєму стилі, і я це роблю, і все дуже подобається, і мені, і замовнику. Також є досвід оформлення інтер’єрів, розписи та мурали. Я загалом позитивно ставлюсь до замовлень, адже це складова професійної діяльності художника.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
– Як Ви встигаєте поєднати родинне життя із професійним?
– Родина – завжди має бути на першому місці. Це основа. Я щаслива людина, оскільки в моїй сім’ї мене розуміють та підтримують, сприяють моєму творчому зростанню. і тому мені не важко поєднувати роботу і родинне життя.
Дякую за розмову. Бажаю Вам популярності, а насамперед наснаги, позитивних емоцій та часу на все творче!
Спілкувалась Оксана Кришталева зі Львова