Надія Твердохліб: коралі, зроблені з любов'ю!

Це чудово, що серед нас живуть майстрині, котрі дарують світові авторські коралі. У кожної – свій стиль і колористика, свої мотиви. Коралі Надії Твердохліб не тільки гарні, а й теплі. Бо зроблені з любов'ю.
tverdo_osn1.jpg (176.5 Kb)
Слово по слову – і вже за кількадесят хвилин ми спілкуємось із Надією Твердохліб як давні приятельки. Розмовляємо так легко і просто, наче знаємось давно. Я впевнена, що це вміння бути привітною, теплою і щирою передається і коралям, які майструє п. Надя.


tverdo27.jpg (150.71 Kb)
– Відколи Ви, п. Надю, виготовляєте авторські коралі і що Вас до цього спонукало?
– Ще будучи школяркою я навчалась у профцентрі, де опанувала вишивку та мереживо. Відтоді я постійно щось практикую і цікавлюсь мистецькими речами. А коралі я почала активно виготовляти з 2013 року. Якось пішла на "вернісаж" і побачила готовий виріб, який коштував удвічі більше, аніж матеріал, з якого він був зроблений. Розповіла про це своїй подрузі Зоряні. А вона мені й каже: "Знаєш що, Надю, купи все необхідне і зроби для мене коралі.

Я знаю, що тобі вдасться"! Так я зробила перші свої коралі для колежанки. А в голові роїлося повно задумів. І ось за ці 6 років я вже придумала і зробила сотні коралів.
Та займатись улюбленою справою доводилось після роботи – часом сиділа до ночі. І от так сталось, що 2 роки тому мене скоротили з роботи. Я не одразу сприйняла ці зміни, адже треба було заробляти гроші. А потім зосередилась і подумала, що відтепер не мушу ходити на роботу, а можу увесь вільний час приділяти улюбленій справі. І я роблю те, чим хотіла займатись усе своє життя. Вдячна долі за те, що так сталося.


tverdo_osn.jpg (68.94 Kb)
– Як і для кого Ви майструєте коралі?
– Спочатку робила для колежанок. Потім готові коралі виставляла на сторінку в соцмережі. Згодом з'явились і замовлення. Відтоді мої коралі є у США, Австралії, Словаччині, Польщі, Німеччині, Єгипті, Прибалтиці, Канаді, Ізраїлі.
Коли роблю коралі на замовлення, придивляюсь до обличчя замовниці, думаю про неї, міркую над композицією. Буває, що переробляю вже зроблені коралі, коли бачу якусь недосконалість. Коралі – це не просто замовлення, а моя духовна потреба. Іноді даю матеріалові вилежатись, щоби саме для цих коралів з'явилась ідея.

Тільки потім сідаю їх майструвати. Всі коралі роблю, як для себе.
tverdo23.jpg (106.45 Kb)
– Де Ви знаходите фурнітуру і з якими мінералами любите працювати найбільше?
– Дуже люблю корал і бурштин. А ще – сміливе поєднання кольорів: аметист з рожевим кварцом, малахіт зі старим коралом. Замовляю корал зі всього світу, а за намисто з бурштином беруся не відразу – даю йому час визріти. Ось нещодавно знайшла і замовила рідкісний голубий топаз. Уже знаю, як і з чим його поєднати.
Маю у своїй колекції 19 коралів.

Це не для продажу. І навіть не позичаю нікому.
tverdo_osn2.jpg (87.71 Kb)
– Тобто, Ви вкладаєте у коралі сакральний підтекст?
– Так. Я вважаю, що коралі не можна позичати комусь просто так поносити чи для фотосесії. Ті, які виготовляю на продаж, сама не ношу – вони чекають свою власницю.

Адже коралі – це не тільки прикраса, а насамперед оберіг. А якщо вони зроблені для конкретної жінки – однозначно. А якщо в таких коралях піти до церкви, то вони підсилюють свою захисну властивість.
tverdo2.jpg (101.25 Kb)
tverdo6.jpg (79.52 Kb)
– А бували якісь історії з Вашими коралями, які запам'ятались?
– Так. Я не всі коралі продаю. Буває, що роблю як подарунок. Одна колежанка з Польщі, Марта Дилонг, побачила якось в мене на сторінці коралі і запитала, скільки коштують такі рожеві з венеційкою і мінералами. Ціна для неї була велика. Коли ми познайомились ближче, я зрозуміла нелегку долю цієї жінки, і те, що вона сама виховувала двох дітей. А зараз на її утриманні хворий від народження син... я вирішила подарувати їй ці коралі. І це не поодинокі випадки, коли я дарую свої вироби. І знаєте що – коли я комусь дарую коралі, потім до мене приходять і нові замовники, і натхнення.
tverdo5.jpg (98.01 Kb)

– А є Ваші улюблені фрагменти і фурнітури в коралях?
– Так, я замовляю в одного ювеліра медалик з ликом св. Антонія. Кажуть, цей святий допомагає людям знайти загублені речі або втрачені почуття. Улюбленою фурнітурою є монети з Ядвіґою, мідь у поєднанні з бурштином. Страшно люблю працювати з коралом.
tverdo8.jpg (63.7 Kb)
Знаєте, коралі треба носити не тільки як прикрасу, а любити те, що носиш. Тоді це відразу зауважать всі довкола. Я люблю коралі і ношу їх все життя. Якось на роботі я зняла зі себе коралі. Співробітниця зайшла в кабінет і сказала: "Надю, щось не так... чогось не вистарчає"... і тільки потім збагнула, що бракувало мені коралів, які я так люблю.

Зі своїми роботами я неодноразово була на виставках, друкувалась у каталогу. І тішуся, що мої коралі носить Ольга Сумська.

– Дякую Вам, п. Надю, за цікаву душевну розмову. Бажаю Вам бути завжди натхненною, спілкуватися з цікавими творчими людьми і знаходити час на те, що Ви найбільше любите!
Спілкувалась Оксана Кришталева, Львів
tverdo7.jpg (83.5 Kb)
tverdo19.jpg (76.73 Kb)
tverdo17.jpg (116.11 Kb)
tverdo22.jpg (110.95 Kb)
tverdo20.jpg (113.69 Kb)
tverdo24.jpg (101.67 Kb)

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2022.