Буряк

- Буряк відомий із часів середньовіччя. Його вирощують практично на усій території України, окрім Криму.
- В Україні, Білорусі, на Кубані, Подонні та Стародубщині рослину називають буряк або бурак, у Польщі — Burak, у Росії — свёкла. Зустрічається на всіх континентах, окрім Антарктиди.
- Бурачанка - популярна в українців страва, яку готують із молоденького, "прорваного" на городі бурячка. Густо посіяний бурячок доводиться проривати, аби плід виріс великим і гарним. А прорваними гичками і корінцями годують качок, курей, і з нього варять бурячанку.
- Про бурачанку люблять співати і на українських весіллях: "Не будемо пити тую бурачанку, нехай поцілує староста коханку"!
- Із буряків готують смачний квас. Для цього беруть 1 кг столових буряків, 2 л води, цукру за смаком. Сирі буряки ретельно миють, очищують від шкірочки, нарізують кружками, складають у чистий скляний посуд. Заливають теплою водою, додають цукор. Посуд накривають марлевою серветкою. Ставлять у тепле місце на 3-5 діб. Квас готовий до вживання як почнеться бродіння.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
- Страви з буряка добре впливають на печінку, очищують кров і покращують роботу шлунково-кишкового тракту. Його радять споживати людям, в котрих бувають закрепи.
- Буряк цілком безпечний і навіть корисний у раціоні молодих матусь у період грудного вигодовування.
- Мізерію з бурячка готують з цибулею, часником або хроном, попередньо підсмаживши цибульку на олії. Додають спеції, сіль та інші складники за смаком, а сам буряк труть на дрібній тертушці.
- Популярним у нас є вінегрет, до складу якого входить буряк, а також знаменита шуба з картоплею, буряками і оселедцем.
- Колись давно, понад 100 років тому наші прабабусі використовували сік буряка як природні рум'яна, щоб натерти бліді щоки. Зрештою, сік буряка дотепер додають до інших страв, аби надати їм природного і безпечного забарвлення. Так, наприклад, виготовляють домашні макарони (тісто), які з буряковим соком будуть рожевими. Також соком забарвлюють цукор і декорують ним кондитерські вироби.
- Колись пани вважали, що столовий буряк - їжа для бідних. Тепер його залюбки їдять навіть у дорогих ресторанах, адже знають, що буряк - овоч корисний і недорогий.

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!