Хрін

- Хрін – багатолітня рослина, батьківщиною його є Південно-Східна Європа.
- Васабі - японський хрін. На відміну від європейського білого корінь васабі зелений. Належить до харчових культур і типових спецій японської кухні.
- Коріння хрону їстівне і є приправою до різних страв. Молоде свіже листя додають у салати і супи, використовують при засолюванні огірків та помідорів, грибів, червоного буряку й при квашенні капусти. Гострий запах тертому хрону надають ефірна і гірчична олії.
- Найпопулярнішим в Україні є бурячок із хроном, який подають до святкового столу як мізерію (приправу).
- Цвіклі — польська та західноукраїнська гостра страва, що готується з відвареного столового буряка, хрону та прянощів. Подається до ковбаси, шинки, холодцю, страв з м'яса чи риби.
- Хрін як компонент універсальної приправи - незамінний до таких страв, як холодець та холодне відварне м’ясо. А ще хрін подають до смаженого м’яса, сосисок, копченого м’яса, шинки, свинини, вареної яловичини та ростбіфу. Додають його до різних майонезів, сирів, йогуртів, квашеної капусти, огірків та інших овочів.
- Хрін має відхаркувальну, протицинготну, протизапальну, антимікробну, болезаспокійливу дії.
- Викопують коріння хрону з вересня до весни та вживають свіжим. А щоб зберегти на більш тривалий термін, покривають шаром землі або піску в захищеному від морозів льосі.
- Зловживати хроном не варто, особливо тим, хто має підвищену кислотність чи проблеми з нирками.

Рецепт бурячка із хроном
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Для того, щоб приготувати бурячок із хроном, треба взяти: корінців хрону – 300 г, буряка – 300 г, води – 2 склянки, оцту – ¾ склянки, цукру – 1 ст. ложку, солі – 1 ст. ложку.
Хрін і сирий буряк очистити і вимочити в холодній воді протягом години. Хрін нарізати і подрібнити.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!