Цибуля

- Цибуля буває дуже різна - від сніжно-білої до темно-фіолетової. Налічує ця рослина кілька сотень видів. Найпопулярнішими є зокрема: цибуля-шалот, ріпчаста, батун, порей, трибулька, ведмежа (черемша).
- В сучасному світі цибулю вирощують не менш ніж у 175 країнах світу. Це удвічі більше, ніж вирощування пшениці. Й у вирощуванні, й у споживанні цибулі лідирують Китай та Індія – разом на них припадає близько 45% річного врожаю у світі, який становить 70 млн тонн.
- Цибулю і часник знаходили в саркофагах із муміями в єгипетських пірамідах, побудованих шість тисяч років тому, що свідчить про широке їх поширення ще в ті далекі часи.
- Тепер цибулю їдять усі охочі. Адже вона сприяє доброму обміну речовин, стимулює роботу кровотворних органів і органів травлення, очищає кров, виводить з організму зайву рідину.
- Наші прабабусі втирали цибулевий сік у голову, аби краще росло волосся і зміцнювало корінці. А відваром із цибулевого лушпиння фарбували сивину.

- В Німеччині дуже популярний цибулевий пиріг, а черемшою (ведмежою цибулею) там начиняють пиріжки. У Франції поширений цибулевий суп - це одна з їхніх національних страв.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
- У Сенегалі є страва, яку називають "ясса", де цибулі набагато більше, ніж м'яса або овочів – по суті, це цибуля з цибулею.
- У США популярною є сорт цибулі "вола-вола" - вона білосніжна і солодка, до того ж зовсім не пече. Її можна їсти, як яблуко. Цю популярну цибульку додають у сендвічі та гамбурґери.
- На відміну від часнику, який краще споживати сирим і подрібленим, цибулю можна смажити на олії або смальці, додавати спеції або моркву - від цього вона не втрачає своїх корисних властивостей.
- Цибулю також додають до м’ясних консервів, пряних соусів і гарнірів, до риби, ковбас та розсольних сирів.
- Навесні дуже популярними є зелені стрілки цибулі, які свіжими і подрібленими додають до салатів та перших страв. Для гонорових господинь є спеціальний сорт "трибулька" - це дрібні стрілочки цибулі, які нарізаними і посипаними на канапках виглядають вишукано і стильно.
- Найбільшу у світі цибулю офіційно засвідчили у британському графстві Лестершир. Важила "красуня" 8,49 кг.
- У різдвяному віншуванні українців є побажання кожній файній господині: щоб родили "цибулі як дулі, а часник як бик"!
- Від цибулі сльозяться очі, тому що під час нарізання з неї виходить сльозогінна речовина пропантіол S-оксид. Але медики кажуть, що такі сльози добре очищають очі від мікробів. Та краще у житті плакати від цибулі, аніж від проблем і невдач!

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!