Туман

tuman.jpg (279.83 Kb)

Тумани - це атмосферні явища, які трапляються за певних умов. Скупчення водяної пари, погана видимість, висока вологість та подібні ознаки. Однак, для людей мистецтва туман - це не лише атмосферне явище. Це - чудова нагода передати певний душевний стан людини, її настрій, переживання тощо. А для кіно - прекрасне тло для містики і невідомості.

tuman2.jpg (341.26 Kb)

Цікаво й те, що туман в горах має свої особливості - там хмари настільки ретельно змішуються з туманом, що розрізнити і відділити їх неможливо. Тому туман в горах - це подвійна містика і краса.
Герой іде вгору крізь туман і опиняється у хмарах...
Якщо в тумані видимість сягає менше 1 км, то в серпанках - помірних (слабких) туманах видимість може бути і до кількох км довкола. У фільмах зазвичай таку картину наповнюють відповідною музикою зі спецефектами.

tuman3.jpg (2.11 Kb)

Такими ж загадковими і величними є морські тумани, коли холодне повітря скупчилось над теплою водою. А якщо до цього додається гра світла і кольору, то морський туман більше схожий на візії-сни, а не на явище природи. Саме цим і привабливі морські тумани.

Не всі тумани є вогкими і холодними. Існують і сухі тумани.


Це - імла і помоха, де замість дрібненьких крапель води - кіптява, дим і пил. Вони можуть бути на торфовищах у лісі або у великих містах, де працює промисловість. Тоді це вже навіть не зовсім тумани, а смоги із пилу і бруду, які закривають сонце.

tuman4.jpg (97.17 Kb)

Найбільша кількість туманних днів — 120 на рік — спостерігається на острові Ньюфаундленд в Атлантичному океані. На цій ділянці зустрічаються тепла течія Гольфстрім та холодна Лабрадорська течія.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Ще якихось 100-200 років тому в європейських містах туману було значно більше. Причина проста - у зимову пору року будинки опалювали дровами і вугіллям, дим активно виходив із димарів. Саме тому над містом виникав туман і дим. Тепер над містами більше видно світловий ефект.

tuman5.jpg (27.94 Kb)

У психології поняття туману означає помутніння, неясність, пригнічення свідомості. Схоже трактування туману і в літературі. Класичні письменники часто зображали туман як виразник чогось таємничого, небезпечного і непевного. А якщо це поєднати із описами старих цвинтарів чи покинутих споруд, то маємо правдиву містичну картину світу.

Чимало зображень туману і в кінематографі. Це - алегорія снів, вічності, поєднана із хмарами та тією ж містикою.
Багато хто із нас спостерігав мальовничу павутинку, на якій застигли мініатюрні краплинки роси - таке можливе лише при наявності туману.
Що не кажіть, а туман - дуже настроєве атмосферне явище. Можливо, саме тому він так рясно представлений у мистецтві?

Закінчити свою розповідь хочу українською піснею: "Туман - яром... туман - долиною, за туманом нічого не видно" - це медитативне споглядання природи і роздуми про своє життя... Не бійтеся мріяти і знаходьте час на споглядання природи!

Підготувала Оксана Кришталева, Львів

..
Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2021.