Як одягнутись, щоб не змерзнути

Насамперед Вам варто визначити, яка температура є для Вас комфортною і скільки одягу достатньо при такій температурі. Відомо, що люди, котрі люблять прохолоду, почуваються добре при +15 і до +20 градусів. Для тих, хто потенційно любить тепло, комфорт настане при температурі + 25 і вище.

Та все ж зниження температури – не привід панікувати. І не варто надягати на себе максимальну кількість теплого одягу. Тут варто враховувати і місце свого перебування. Якщо надворі в теплому одязі буде зручно, то зайшовши у приміщення чи траспорт. Причина проста: перегрівшись у ньому, людина пітніє і потім може обвітритись, коли вийде надвір.

Авжеж, у транспорті чи в приміщенні люди намагаються скидати на деякий час шапки, рукавиці, навіть верхній одяг, аби цього не сталося.

Надмірна кількість теплого одягу сковує рухи і робить людину лінивою. Тоді ми менше рухаємось і все одно пітніємо, а це погано. Тож краще вдягнутись не так, аби було тепло, а щоб не було холодно.

У холодну пору року найкращим захистом тепла буде термобілизна або вовняна спідня білизна. Синтетика ж, навпаки, у спеку більше гріє, а у холод неприємна до тіла через те, що холодна.

Верхній одяг не повинен бути тугим і приталеним – під ним має бути мінімальний простір для повітря. Саме нещільно прилягаючий одяг гріє краще, аніж три туго натягнуті на себе светри.

Те саме стосується і взуття. Демісезонне (осінньо-весняне) і зимове взуття не радять купувати тісним і непрактичним. Навіть якщо в ньому – натуральне хутро. Невеличкий запас для повітря забезпечить кращу термостійкість, та й ноги не повинні бути затисненими, як у лещатах. Пам’ятайте, що добре взуття – це основа здоров’я кожної людини, адже на підошвах ніг є життєво важливі точки, зв’язані із нашими внутрішніми органами. Ось чому на доброму взутті не варто економити і підбирати його по нозі.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Тепле взуття повинно мати підбори або високу танкетку, інакше є небезпека промочити ноги, намочити взуття і перемерзнути. Добра підошва – це надійний фундамент будь-якого взуття.

Навіть якщо погода дощова і неприємна, а взуття може намокнути чи набрати вологи, краще мати зі собою запасну пару шкарпеток. Мокрі ноги – це вкрай неприємно і небезпечно, адже від ніг прохолода піднімається по всьому тілу.

Якщо тепло у ноги і в голову, то решту тіла так не відчуватиме холоду. Одним із найкращих і найлегших матеріалів для оптимального обігріву є флісова тканина. З неї шиють рукавиці й шапки.

holodno2

Великих модниць і модників медики застерігають – не ходити без шапок чи капелюхів у зимну пору. Це шкідливо для волосся і дуже шкідливо для голови. Тож краще подбати про головний убіг такого фасону, який пасуватиме Вам найкраще. Не надто гарно виглядає жінка у розкішній шубі, із червоним чи синім носом і “без голови”.

Також не забуваймо і про вуха. Їх важливо захищати не тільки дітям, а й дорослим. Дуже неприємно, коли вітер задуває у вуха і переохолоджує голову. Старші пані колись у сильні морози обвивали голову тонкими хустками, а поверх них одягали вовняні шапки. І виглядало це стильно, а головне – практично.

Окремі відчайдухи вважають, що закропивши душу алкоголем, зігріються. Це – помилкове рішення. Алкоголь спочатку розширяє судини, а потім звужуючи їх, не забезпечує тепла.

Те саме стосується і куріння надворі. Від однієї цигарки тепліше не стане, а в пальці буде холодно. Принагідно зазначимо, що в потенційних курців пальці завжди холодні, а шкіра на пальцях – жовта і неприємна.

У холодну пору року більше хочеться їсти. І це правда – споживши калорійної їжі, ми не так мерзнемо. Натомість дуже шкідливо споживати нашвидкуруч приготовану їжу із забігайлівок і пити газовану водичку чи прохолодні напої. Це дуже шкідливо для горла.

У морозяні дні не радять перекривати ніс і рот шаликом – це не зігріває ні дітей, ні дорослих. Навпаки, від теплого дихання на шалику утворюється конденсат, і так можна швидше застудитися. Тому краще дихати носом і не спілкуватись на вулиці.

Спробуйте знайти для себе оптимальний варіант одягу на кожну погоду, випробуйте саме ті тканини і фасони, які підійдуть Вам найкраще, і тоді жоден холод не дошкулятиме Вам у зимову пору року!

holodno1