Таїнство хрещення

hreszennya1.jpg (103.76 Kb)

Народження дитини змінює плани батьків, робить їх іншими, відкриває у них ті приховані цінності та прагнення, про які вони й не підозрювали. Відтепер у їхньому житті з'являється ще хтось важливий - той, хто назавжди пов'яже родину своєю присутністю. Саме тому спільна турбота про дитинку така важлива, і всі обряди, пов'язані з нею - такі бажані.

Дитина приходить у цей світ для любові. Її перші кроки, пізнання світу допомагають батькам і родичам збагнути і ще раз пережити те, що призабулося. Авжеж, дитину слід зареєструвати в РАЦСі, виписати їй свідоцтво про народження, зазначити батьків і дату та місце народження. Та не менш важливим є духовне наповнення маленького життя.


Таїнство хрещення прилучає новонароджену дитину до віри і Церкви. У дитинки з'являється не тільки ім'я - церковне та світське, а й Ангел-охоронець. А ще у дитинки з'являються хресні батьки, які повинні протягом життя дбати про її духовний розвиток та вміння бути добрим християнином. Не існує ніяких обмежень для здійснення хрещення - вдень чи вночі, у піст чи у свято, навіть посеред тижня. Лише необхідно домовитися зі священиком про день і час хрещення.

Таїнство хрещення - це духовне народження, яке супроводжують зануренням у воду або тричі поливають голівку дитини, захищаючи її від усього поганого. Священик вдягає на дитинку освячений хрестик, якого купили куми, проводить обряди миропомазання і читає молитви.


Тримають щойно охрещену дитину на білому полотні.

Білий колір полотна, на якому хрестять дитинку - крижмо - є символом чистоти й невинності, життя з Богом. А ще тепер популярно вдягати щойно охрещену дитинку у вишиванки і робити перші знимки.

Хресні повинні подбати і про іконку для дитини із Ангелом-охоронцем або святим, чиє ім'я відтепер має хрещеник чи хрещениця.

hreszennya.jpg (16.87 Kb)

Роль хрещених батьків дуже важлива і не може бути формальною чи заочною. Під час хрещення куми відповідають перед Богом за ще несвідому дитину. Тому якщо є сумніви у своїй відповідальності, то краще відмовитись від цієї ролі. В деяких регіонах України існує народний звичай не відмовляти від запрошення бути хрещеним, начебто це - «відхрещування від Христа». Це звичайні народні забобони, які не мають ніякого відношення до Церкви.


Хресними батьками можуть бути повнолітні та свідомі люди, котрі розуміють свою роль у духовному житті дитинки. Куми для однієї дитини не можуть бути між собою одруженими, так само, як і майбутнє подружжя, бо кумівство – це духовна спорідненість, і шлюб між кумами є «духовним кровозмішанням». Також хресними не можуть бути рідні батьки.

Зазвичай дитинку охрещують в церкві. Лише коли немовля тяжко хворе, його можуть охрестити вдома за усіма християнськими звичаями.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Досі побутує віра у те, що неохрещену дитинку не можна показувати чужим людям. Колись казали - щоб не врекли, тепер впевнені - щоб не застудили та не нашкодили.


Дитячий організм ще дуже вразливий і потребує материнської опіки.

Окремою темою для розмови є обряд хрещення у дорослому віці. Однак, якщо людина свідомо прийняла таке рішення - бути охрещеною, то їй усіляко треба в цьому допомогти.

hreszennya3.jpg (62. Kb)

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2022.