Цікаво про льон

Цікаво про льон

Українці, які себе поважають і цікавляться здоровим трибом життя, обирають у свій гардероб натуральні тканини, зокрема льон.
kviti_lonu.jpg (92.31 Kb)
– Походження слова "льон" дуже давнє і означає "полотно". Не дивно, адже льон вирощують дуже давно, із кам'яного віку.

– Цвіте льон дуже гарно, а коли достигає, то містить насіння у кругленьких коробочках. В українській пісні недарма співають: "А льон цвіте синьо-синьо".
– Блакитні очі щасливої дівчини чи хлопця також порівнюють із квітами льону.

– Із ниток льону-довгунця роблять полотно, а із зернят видушують корисну олію.
lon_nasinnya.jpg (17.14 Kb)
– Гладенькі та ковзькі насінинки льону зашивають у спеціальні мішечки та використовують як підстилку для лежачих людей, аби не було пролежнів.– Льняні тканини бувають різні. Необроблений або так званий суворий (суровий) льон має бежево-сірий колір; є також льняна такнина напівбілого, білого кольору та фарбована.

– Чиста льняна тканина без домішків швидко зминається, тому як варіант продають льняні тканини із додаванням віскози та синтетики.

– із льону виготовляють як вишукані тонкі тканини й мереживо, так і скатертини, рушники, тканину для одягу, постіль та грубий брезент. Особливо цінними і корисними для доброго сну є льняні простирадла.

– Виготовляють із льону й папір. Він дуже міцний і хрусткий. Саме тому в багатьох країнах, зокрема у США, льон – один із компонентів паперу, з якого виготовляють грошові купюри.

– В спекотну погоду найкраще рятує одяг із льону, особливо неприталений.

Такий одяг за кордоном носять люди заможні. В українців льон був популярний завжди, а одяг із нього – частина національної культури.

– Нещодавно французи винайшли пляшку для вина, зроблену із льняного волокна і деревної смоли. Вона екологічно чиста і не засмічує середовища.

lon_postil.jpg (36.92 Kb)

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2019.