Егоїсти проти альтруїстів
.

Наше життя - це постійне утвердження свого «я» (латинкою – «ego»). Примушування всього і всіх навколо цього «я» крутитися. А це і є – егоїзм. Так було, так є..., а чи так буде і надалі залежить від кожного з нас. Особливо егоїзм заважає спілкуванню дорослої людини і підлітка. А коли саме наступає підлітковий вік у дітей? У шістнадцять, чотирнадцять, десять...? А може у вісім років? Чому діти, ніби і наше продовження, намагаються від нас, дорослих, відгородитися? Чому молоде покоління, часто не розуміє покоління старше? І, що найдивніше, не покоління своїх дідів, а покоління батьків, ніби і ближчих до них за віком.
Саме наш, дорослий егоїзм примушує мозок маленької людинки спочатку несвідомо опиратися протиріччям насаджуваних міркувань батьків і дорослих дядьків і тітоньок, від міркувань, що перечать фактам, які дитина сприймає самостійно своїми органами відчуття з навколишнього світу.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Непросто сказати, хто одержує більше задоволення: кишеньковий злодюжка, який поцупив гаманця чи член Ордену милосердя, котрий дав прихисток двадцятьом біженцям у себе вдома – обидва задовольними своє «я». Якщо хтось старається для інших, то насамперед, робить це для себе. Ми допомагаємо потопаючим не тільки тому, що хочемо їм допомогти виборсатись із води, а скільки відчути себе рятувальниками.
Класичний альтруїст – благородний, вдячний, самовідданий джентльмен з усмішкою від вуха до вуха – також прагне чогось у обмін на свої безкорисливі послуги. Чого ж він прагне? Як мінімум – морального задоволення.
Скидається на те, що основним принципом альтруїзму є не «для інших», а «для себе на користь інших». Отже, будь-який альтруїстичний вчинок у своїй основі – егоїстичний, тільки на відміну від брутального егоїстичного, в нім є благородний відтінок, який схвалює суспільна мораль. Можемо упевнено сказати, що альтруїзм та егоїзм – два боки однієї монети.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!
Підтримайте Korali.info!
Become a Patron!
6.04.2018