– Селера має маслянистий гіркуватий смак і своєрідний запах, який не всім подобається. Однак, і смак і запах у неї натуральний. Тож цю рослинку варто полюбити.
– Свіжа селера повинна трішки хрустіти, коли її ламають. Якщо ж вона не хрустить, то вже прив’яла. Однак, своїх властивостей селера не втрачає протягом тижня після того, як її зрізали.
– Селеру вирощують на запашне коріння (кругле, мов яблука) і листя. Зрештою, ця рослина була відома ще древнім грекам і римлянам як лікарська.
– Селера звичайна годиться лише як зелень для супів та консервації. А от є окрема – так звана салатна селера – вона дуже ніжна, м’яка і чудова саме для свіжих салатів. Її продають окремо і саме з неї готують салати у дорогих ресторанах – наприклад, селера з курячим м’ясом, з грибами, з перцем, з шинкою, зі сиром.
– Свіжа селера має протизапальний ефект і заспокійливу дію на організм. До того ж, селера мало калорійна – від неї не набирають ваги.
– Також селера знімає набряки і промиває нирки. У нашому організмі назбирується зайва волога – саме її чудово виводить селера. Разом із зайвою водою організм позбувається шкідливих і непотрібних продуктів розпаду, а це своєю чергою нормалізує тиск та піднімає тонус.
– Селера – чудова для профілактики атеросклерозу , зниження показника холестерину; ця рослина нормалізує артеріальний тиск, роботу серцевого м’яза, попереджає закрепи (запори).
– Салати, до складу яких входить селера, корисні для очищення крові, печінки, нирок, вони також знижують рівень глюкози в крові при діабеті.
– Селеру не радять вживати тим, хто має гастрити, підвищену кислотність і варикоз. Принаймні, не вживати її у великих кількостях. Також слід бути обережним при вживанні селери вагітним і годуючим мамам.
– Соки зі свіжої селери варто розбавляти водою або додавати до інших соків – яблучного, морквяного тощо. Споживання таких соків повинно бути помірним і дозованим.
Вітамінний салат із селерою
Для приготування вітамінного салату вам знадобиться: 3 середні корені селери, 3 середні корені моркви-цукрівки (солодкої), 5-6 коренів петрушки, 5-6 свіжих кислуватих яблук або айви, свіжий кріп, спеції, сіль, сметана або майонез і добрий настрій.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Салат можна приготувати двома способами (або спробувати одразу два): свіжий і варений. Для свіжого салату селеру, петрушку, моркву і яблука (чи айву) труть на грубій тертушці, додають подріблений кріп, сіль-спеції за смаком, сметану чи майонез і все це гарненько перемішують.
Інший варіант салату – варений – для тих, хто погано перетравлює свіжі овочі. Для цього доведеться зварити у воді селеру, петрушку і моркву. А яблука (айву) і кріп додати сирими. До речі, воду, де варились ці запашні корені, не виливайте – у ній можна потім приготувати чудовий суп чи борщ, навіть зварити гречку чи рис.
Якщо салату вийшло доволі багато, варто приправляти сметаною чи майонезом лише ту порцію, яку збираєтесь спожити протягом дня – такий салат буде найкориснішим і найсвіжішим. Решту (навіть неприправленого салату) бажано тримати у холодильнику.