Вишивка ассізі (assisi)

assizi11

Ассізі – стародавня техніка вишивки, яка прийшла до нас з центральної Італії. У техніці ассізі вишивали складні орнаменти, в яких переплітали квіткові мотиви і геральдичні символи. Старовинні вишивки в техніці ассізі зображали батальні та повсякденні сцени з людьми, реальними та фантастичними тваринами і птахами в обрамленні вишуканих орнаментів.

assizi

Для вишивки в техніці ассізі використовують нитки одного кольору. Традиційна колірна гамма – приглушений червоний, синій, зелений, а також коричневий і жовтий. Найчастіше тло заповнюють хрестиком, а контури малюнка окреслюють тонкими стібками.

assizi2

З’явилася ця техніка понад 800 років тому в італійському місті Ассизі. Одна з легенд оповідає, що цей вид вишивки був поширений у арабів і її привіз із хрестових походів сам Франциск Ассизький.

assizi3

Вишивали в цій техніці черниці й ченці, зображали головним чином тварин і птахів – адже святого Франциска вважають покровителем тваринного світу. Інша легенда свідчить, що якось одна з черниць скопіювала фрески Джотто простими примітивними лініями, типовими для ХІІІ-го століття. Потім ці малюнки за допомогою стібків монахиня перенесла на льон, а тло заповнила хрестиками.

assizi4

У 1228 році відбулася канонізація Святого Франциска Ассизького, на честь якого в італійському місті Ассизі був закладений собор Church of St. Francis of Assisi. Авторство чудових фресок зі сценами житія святого в соборі належить Джотто ді-Бондоне (Giotto di Bondone). На жаль, вони до нашого часу дійшли дуже видозміненими, майже не зберігши свій первісний вигляд.

assizi5

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

На відміну від сучасних вишивок в техніці ассізі, середньовічні майстри майже не використовували звичайний хрестик. Замість нього зашивали, наприклад, несиметричним хрестом, де один стібок був довший за інший, або італійським «двостороннім» хрестом, коли хрестики розділені між собою стібками, вертикальними і горизонтальними. Назву «ассізі» вишивка отримала тільки в XIX ст., коли знову стала модною.

assizi6

Чарівність ассізі надихає сучасних дизайнерів, які використовують цю техніку для створення неповторних декорів. Можна сміливо стверджувати, що в наші дні вишивка ассізі отримала друге дихання. До того ж, ассізі – одна з технік вишивки, яку виконують не тільки руками, а й за допомогою машинної вишивки.

assizi7
assizi8
assizi9
assizi10

. . . . . . . . . .

assizi11
assizi13
assizi14