– Міло, скільки часу ти виготовляєш прикраси? З чого усе почалось?
– Прикраси я почала створювати відносно нещодавно, приблизно п’ять років. Тобто я почала виготовляти власне намиста, браслети та сережки, поєднуючи біжутерні та інші техніки і виділила це в окремий напрямок.
У сфері українського fashion я з 2002 року і спершу основним сектором, з яким я працювала, були квіти. Потім, співпрацюючи з різними українськими дизайнерами, я почала виготовляти різні аксесуари (прикраси у волосся, броші, пояси, головні убори та хустини), а також оздоблювала одяг та взуття вишивкою, текстилем і т. ін. З’явилась послуга – супровід гардеробу. Зараз я маю кілька улюблених напрямків у секторі аксесуарів, які я розвиваю: це квіткова флористика, український сучасний вінок, етно – намиста мого дизайну та аксесуари.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
– Які матеріали використовуєш у роботі? Пропонуєш людям ті кольори і форми, які бачиш у певному стилі чи покладаєшся на побажання клієнток?
– Я працюю з натуральними тканинами (шовк, шифон…) полімерною глиною, якщо це стосується квіткової флористики і українських віночків, з текстильними елементами, сутажем, натуральним камінням, чеськими намистинами, вовною – у виготовленні намист. Я зазвичай «бачу» клієнта, я розумію що можна запропонувати леді і в модельному ряді, і в кольорі та фактурі. Але спершу прислуховуюсь до побажань замовниці, в процесі обговорення раджу і ділюсь своїми думками. Є багато моментів, які потрібно врахувати, але мій досвід, інтуїція і професійні здібності мені завжди допомагають.
– Які цікаві роботи було виготовлено і для кого (якщо це не секрет)?
– Найбільш інтенсивно я створювала дивовижі, коли жила і працювала в Києві. Це – оздоблення сценічних костюмів для телевізійних шоу, такі як «Танцюють всі» наприклад. Також стрибнула вище голови, коли в рекордні терміни зробила головні убори для Андрія Данилка і його балету. Вишитий паєтками смарагдовий костюм для Маші Гойа пам’ятаю досі. А ще – інсталяцію на голову в колекцію Сергія Єрмакова – казковий гранат з бджолою, який мерехтів тисячею каміння Сваровскі. Тут у Львові мені сподобалась робота для Вероніки Мікаїлової, учасниці конкурсу Міні Міс Україна. В сукні казкової Феї, яку я створила, вона здобула першу премію. Також цікаві ідеї завжди пропонує Ірина Климович, продюсер дитячої студії «Кадрики». Іра любить дивувати, любить цікаві та видовищні роботи, а мої арт-інсталяції у волосся завжди помітні ))
– Скільки часу треба для виготовлення, наприклад, весільного декору – квітів на віночок, букетика молодому, коралів та інших аксесуарів?
– На одне замовлення може піти два дні або два-три тижні, якщо це складний вінок, в якому багато деталей і є об’єм. Бо всі складові у квітковій техніці виготовляються «з нуля», є тільки сировина – а далі справа техніки і вміння автора. Етно-намисто роблю за два дні, а всі етапи створення шовкового піону займають до трьох днів. Красиві сутажні сережки – також два дні вишивки. Я свої роботи роблю дуже ретельно, люблю ідеальний кінцевий результат. Те, що створюється вручну – велика відповідальність і має мати бездоганний вигляд на всі 100 %.
– Твої роботи можна придбати у крамницях чи працюєш тільки індивідуально?
– Я співпрацюю з чудовим брендом українського сучасного одягу «Гойра», мої роботи гарно поєднуються ї їхніми моделями. Тому аксесуари можна поміряти і придбати в них в салоні, що на вул. І. Франка. Також працюю з Мартою Стефурою – власницею салону авторських прикрас «Дейзі» в центрі Львова. Хоч основний мій клієнт – з мережі інтернету, постійні замовники і нові клієнти, яким мене радять.
– Дякую за розмову. Нехай квітучий настрій допомагає тобі в роботі! Успіхів, гармонії та любові!
– Дуже дякую, Оксано, взаємні щасливі побажання !
Фото – з колекції Міли Квітки
Спілкувалась Оксана Кришталева, Львів