Народні міфи та прикмети про подарунки

У цій статті ми розглянемо популярні прикмети про подарунки та спробуємо зрозуміти, як вони виникли.

Годинник – вісник смерті та розлуки

В китайській мові ієрогліфи “смерть” та “годинник” дуже схожі між собою. Звідси і думка, що подібний подарунок є запрошенням на похорон. З часом китайські вірування поширились на весь світ (включно з Україною) і розрослися. Сьогодні існує кілька версій того, чому годинник – це поганий презент:

  • механізм відраховує час до розриву стосунків і розлуки;
  • годинник відраховує хвилини до смерті отримувача подарунка.

Звичайно ж, це просто забобони. Однак для консервативних людей варто підібрати інший подарунок…

podarunok-1

Ножі – це магніти для нещасть

Згідно прикметам, подарований ніж приносить нещастя і життєві труднощі, а також закінчує дружні відносини. Раніше леза використовувались у ритуальних цілях. Наші предки вірили, що вони мають погану енергетику і притягують проблеми.

Цікавий факт: в Середній Азії, Китаї і Японії побутує думка, що подарований ніж приносить в дім радість і достаток. Хто ж правий? Вирішувати вам!

podarunok-2

Ритуали та правила при даруванні гаманця

Пустий гаманець викликає безгрошівя. Принаймні, так думали наші предки. Аби уникнути проблем, вони клали у нього будь-яку купюру або копійку. Також по українській традиції не можна дарувати власний гаманець та вручати такий презент на день народження людини. Нарешті – “кошель” має подавати лише заможна людина. Адже разом з ним вона передає частинку свого успіху… Ці та інші забобони виникли як мінімум в період середньовіччя. Сьогодні ж їх можно сміливо проігнорувати.

podarunok-3

Капці: зручне взуття чи одяг для розлуки/покійників?

Колись покійника ховали в найпростішому і найдоступнішому взутті. А саме – в білих капцях. З тих пір такий презент може сприйматися як побажання швидкої смерті. За іншим віруванням, подаровані капці неминуче призведуть до розлуки між тим, хто вручає і тим, хто отримує. Саме тому забобонні люди уникають такого подарунку.

podarunok-4

Підведемо підсумки?

В українській культурі існують ще сотні, а той тисячі прикмет. Більшість з них безнадійно застаріли. Саме тому ми радимо орієнтуватися на смак та побажання іменинника, а не на народні традиції.