“Чому я нічого не встигаю” або прокрастинація і причини її виникнення

Прокрастинація – це схильність відкладати справи на потім без вагомих причин. Такий стан призводить до марного витрачання часу, зниження продуктивності, появи стресу. Нижче ми більш детально опишемо цю проблему і підкажемо кілька способів її вирішення.

Як зрозуміти, що у мене прокрастинація

Відкладання чогось важливого заради другорядних справ призводить до стресу. Люди часто переносять роботу, аби провести час з друзями, посидіти в інтернеті, подивитися телевізор… Але в таких ситуаціях немає задоволення, зате є паніка і докори сумління. Знайома ситуація? Якщо так – вам потрібно негайно розпочати вирішення проблеми.

prokrastinaciya-3

Якою буває прокрастинація і чому вона виникає

Прокрастинація не завжди є шкідливою звичкою. Якщо ви відкладаєте щоденну роботу задля виконання більш вартісних завдань, вас можна лише привітати. У всіх інших випадках необхідно визначити джерело проблеми. Нижче ми опишемо основні причини виникнення прокрастинації.

Проблеми з самоконтролем та самодисципліною

Якщо ви постійно все робите в останню мить – складіть план. Розбийте обов’язки на кілька десятків дрібних завдань, визначте час і спосіб їх виконання. Також щоденно (а краще кілька раз на добу) звіряйтеся з графіком. Якщо план відсутній – негайно його напишіть. Ви ніколи не досягнете цілі без розуміння, що потрібно для цього зробити.

prokrastinaciya-2

Важливо: ці речі працюють лише при наявності мотивації і систематичності. Дотримуйтесь їх тижнями і місяцями, аби досягти результату. Можливо, у вас будуть зриви. Не варто через них засмучуватися, це нормальне явище для людини, що намагається змінити своє життя на краще.

Перевтома та проблеми з організмом/психікою

Прокрастинація є симптомом перевтоми, психологічних та фізичних захворювань. Вона може виникати через наступні шкідливі звички:

  • неправильне харчування;
  • зловживання алкоголем, тютюном, наркотиками;
  • відсутність нормального сна;
  • понаднормова робота;
  • стресова атмосфера.

Спробуйте відпочити бодай кілька днів у спокійній обстановці. Подбайте про хороший сон та якісне харчування. У 90% випадків цього достатньо, аби різко підвищити продуктивність.

Самообман та фокусація уваги на другорядних речах

Починаєте ранок з соціальних мереж? Тратите кілька хвилин на перегляд відео в ютубі? Берете перерву аби прочитати статтю та відписати другу у фейсбуці? Якщо ваша відповідь “так” – перестаньте це робити. 90% користувачів навіть не помічають, що подібні дрібниці щоденно забирають у них 3-4 години життя.

prokrastinaciya-4

Переписка і “серфінг” знижують продуктивність. Вони відволікають, збивають робочий ритм, крадуть найпродуктивніші години дня. Важливо: ми не пропагуємо відмову від інтернету. Ми закликаємо вас відмовитись від цих та подібних звичок у робочий час.

Підведемо підсумки

Прокрастинація – це дуже і дуже серйозна проблема. Але вам не слід турбуватися. Просто почніть працювати над нею просто зараз і вже через кілька місяців ваша продуктивність зросте у рази.