Способи подолання психологічної кризи та спасіння стосунків
Що таке депресія
Цей термін перетворився на синонім поганого настрою, скорботи або стресу. Насправді ж, депресія – це обширний психологічний розлад, що виникає по багатьом причинам. Для нього характерні наступні симптоми:
- втрата задоволення;
- пригнічений настрій;
- постійна втома;
- зниження самооцінки та продуктивності;
- надмірна самокритика;
- порушення аппетиту та сну.
В окремих випадках депресія викликає суїцидальні думки, гнів, сповільнену реакцію або збудження. Майже всі хворі бачать світ у похмурих тонах і не вірять, що цей стан можна подолати.
Правильне ставлення до людини в депресії
Не сприймайте похмуру поведінку як розлад у стосунках. Хвора людина не хоче розмовляти, триматися за руки, цілуватися та займатися сексом, бо жахливо себе почуває. Вона замикається у собі через внутрішні страждання, а не через вашу поведінку.
Про справжню депресію не хочеться говорити. Люди з психологічними розладами уміють на короткий час “повертатися у нормальний стан”. Це не означає, що з вами коханий сумний, а з іншими – нормальний. Скоріш за все він просто приховує проблему від оточуючих людей. Замість того, аби приймати на свій рахунок похмуру поведінку, задайте просте питання: “Справа в мені?”.
Як допомогти людині з депресією
Усвідомте, що ваш коханий важко хворий, йому потрібен догляд. Створіть комфортну атмосферу, будьте ласкаві. Спробуйте аккуратно обговорити проблему, але не тисність і не спішіть. Будьте готові до того, що після кількох днів хорошого настрою похмурість повернеться. Та навіть в такі моменти ваша підтримка є дуже важливою.
Що робити, якщо людина опустила руки
Нагадувати про важливість лікування, допомагати організовувати життя, уникати стресових ситуацій. Питайте, чого хоче ваша половинка, демонструйте любов і будьте терплячими.
Важливо: не розчиняйся в чужій депресії. Залиште час для зустрічей з друзями, хобі, інших приємних речей. Надмірна самопожертва може призвести до того, що ви самі отримаєте психологічний розлад.