Про гарбузи

Про гарбузи

garbuz.jpg (409.97 Kb)

Існує понад 50 видів гарбузів, і вони поділяються на чотири види: кормові, столові, посудні та декоративні. Найближчі родичі гарбуза - кабачки, огірки і кавуни.

Калебас — це посуд із гарбуза, який наповнюють іншими стравами, а іноді використовують як вази та предмет інтер’єру.

У гарбузових бутлях киргизи зберігають кумис - в такій посудині він не псується.

Ми з дитинства пам`ятаємо віршик: «Ходить гарбуз по городу, питається свого роду — ой чи живі чи здорові всі родичі гарбузові»? Отже, ми, українці, любимо не тільки гарбузи, а й всю його родину.

Найбільший у світі гарбуз виростив фермер Кріс Стівенс зі США у 2010 році. Вага цього дива - 821,2 кг.


Наші предки шанували страви з гарбуза, і недарма. Гарбуз містить в собі вітаміни груп А, В, С, D, Т, а також білки, клітковину, магній, залізо, калій і кальцій. Пектини м’якоті гарбуза виводять холестерин з організму.

Гарбуз допомагає вилікувати туберкульоз, цукровий діабет, закрепи (рос. - запори) і жовчнокам’яну хворобу.

При застуді або ангіні корисно пити гарбузовий сік для підвищення імунітету і ефективного лікування горла.

Наші предки здавна використовували насіння гарбуза для профілактики гельмінтів (глистів).
Традиція лузати гарбузове насіння була в кожній хаті.

Перші американські поселенці вирізали верх у гарбуза, виймали з нього насіння, наповнювали серединку молоком, спеціями і медом, а потім запікали в гарячому попелі.

Корисно їсти гарбуз і для профілактики. Його додають як гарнір до м’яса, печуть оладки (іноді у поєднанні з картоплею і фаршем) і виготовляють десерти. До того ж гарбуз дає гарний жовтий колір у страві.

Західна і американська традиція використовує гарбуз як ліхтар на свято Геловін 31 жовтня. Називається цей ліхатр Джек-о-лентерн. Він відлякує нечисту силу від будинків. Ірландська легенда розповідає про чоловіка на ім'я Джек, який зумів двічі обдурити нечисту силу.


Однак за своє гріховне життя ірландець не зміг потрапити в рай. Так він і блукає по землі, освітлюючи собі шлях гарбузовим ліхтариком.

Цікаве відео на нашому каналі: Листівка на День матері з фетру

Китайці вважають гарбуз потужним талісманом, що вбирає в себе всю енергію зла і охороняє людину.

Індіанці смажили скибочки гарбуза на багатті, а зі смужок в'яленого гарбуза робили килимки. У Латинській Америці з гарбуза робиться майже все - від парканів до посуду.

В Африці гарбуз використовують як мотоциклетний шолом. З гарбузів великого розміру робляться маски, які покриті дивним орнаментом, барабани і калебаси (посуд з гарбуза).

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2020.