Розкіш споглядання

Чи можна жити у великому місті і бути спокійним, як буддист? Усе залежить від нас.

Нехай підождуть невідкладні справи.
Я надивлюсь на сонце і на трави.
Наговорюся з добрими людьми.
Не час минає, а минаєм ми.
Ліна КОСТЕНКО


А таки Ліна Василівна права - не час минає, а минаєм ми. Коли ми це збагнемо, то й уважніше поставимося до свого часу і всього, що тим часом наповнено.

У великих містах час спресовано до рівня цейтноту - постійної біганини і показового невстигання. І навіть якщо сам нікуди не поспішаєш, то тебе знесе натовп, який поспішає на автобус, на роботу, перейти вулицю на світлофорі.

Хіба що ти - турист і маєш час та фотоапарат, аби насолодитись атмосферою міста і своїм відпочинковим маршрутом. Хоч, правду кажучи, й серед туристів чимало спринтерів, котрі хочуть все побачити і всюди встигнути.

І це також - через невміння споглядати.

Традиція споглядання як ліки для душі добре присутня у східних релігіях. Зокрема, буддистів вважають чи не найспокійнішими з-поміж усіх віруючих. Східні практики медитації та відпочинку на природі допомагають відновлювати душевний баланс і приймати зважені рішення.

Та для спокою не обов'язково ставати буддистом чи взагалі сповідувати певну релігію. Достатньо опанувати кілька простих життєвих правил і звичок, які допоможуть мозкові розпружуватись і відпочивати.

Коли ми не напружуємо мізки - не гортаємо панічно стрічки новин, не переживаємо про щось над міру, не переймаємось усім підряд, наш мозок має право на відпочинок. Тобто, занурюється у так званий трансовий стан або легкий самогіпноз.

Простіше кажучи, це називається "ні про що не думати". І знаєте що? Часто після такого відпочинку мозок допомагає вирішити багато складних проблем. А декотрим вченим взагалі мозок допоміг здійснити великі відкриття в науці саме тоді, коли вони про свої відкриття не думали.

Дати мозкові час для реабілітації - це не лише привілей людей поважного віку. Відпочивати варто усім. Особливо тим, хто багато працює головою або спілкується з людьми.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму


Споглядання корисне навіть маленьким дітям. Ви не раз могли спостерігати, як їхня ігрова активність раптом зупиняється, і вони можуть хвилинами дивитись в одну точку десь за вікном. Як при цьому поводяться дорослі? Вони відразу бентежаться - чи не захворіло раптом дитя? Чому воно не рухається? Про що думає? Ні, все гаразд - дитячий мозок також потребує відпочинку, адже навіть дитяча гра - це аналіз і думання, тому процес перезавантаження у дітей відбувається автоматично.Найкраще розпружуватись, коли їдеш або сидиш при вікні та пасивно і роззосереджено дивишся перед собою. Око відпочиває на краєвидах, барвах неба і зелені природи, а мозок в цей час перезавантажується. Не треба боятися цього. Навпаки, споглядання - це дуже гарно і природно. А в наш дурнуватий час - це велика розкіш, яку ми можемо собі дозволити. І ця розкіш безкоштовна. Ціна її - бажання бути спокійним і врівноваженим.Розмірковувала Оксана Кришталева

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2022.