Grant’s: шотландський віскі для справжніх поціновувачів

Grant’s — це шотландський віскі, який виробляє компанія William Grant & Sons. Бренд, заснований 1886 року в місті Даффтаун, сьогодні став одним із лідерів у світі алкогольної продукції. Невелика сімейна винокурня пережила фінансові кризи, залишилася самостійним і незалежним підприємством. Вона виросла до масштабу великого алкогольного концерну, до складу якого входять три заводи з виробництва міцного алкоголю. Віскі Грантс продають по всьому світу. Бренд посідає третє місце за обсягом продажів у рейтингу скотчу, поступаючись лише Johnnie Walker і Ballantines. Віскі виготовляють із суміші зернових і солодових спиртів, витриманих у дубових бочках не менше трьох років. За цей час алкоголь отримує м’який багатий букет із нотами солоду, фруктів і дуба. У лінійці виробника декілька сортів. Найпопулярніші — Triple Wood Stand Fast, Ale Cask Finish і 8 Year Old. Віскі Grant’s добре підходить для вживання в чистому вигляді та як інгредієнт коктейлю. Бренд отримав безліч нагород за якісну та збалансовану природу.

Особливості виробництва

Для створення унікального купажу використовують понад тридцять сортів спирту. Витримують віскі традиційно в бочках з-під солодкого вина, рому, бурбона та інших алкогольних напоїв. Термін витримки окремих релізів сягає 25 років. Найвідоміші віскі з колекції Grants:

  1. Triple Wood Stand Fast. Віскі з суміші зернових спиртів послідовно витримують у декількох видах бочок. Напій демонструє солодкий ванільний смак і квіткові нотки аромату.
  2. Triple Wood Smoky. У купаж входять «димні» спирти, які отримали з солоду, просушеного на торфі. У букеті переважають ноти диму, мигдалю й ванілі.
  3. Ale Cask Finish. Це унікальний напій, три останні місяці витримки якого проходять в бочках з-під единбурзького елю. Завдяки цьому напій отримує легкий вершковий букет з медовим відтінком.
  4. Rum Cask Finish. Скотч витримують у бочках з-під рому, завдяки чому в букеті домінують яскраві фруктові відтінки.
  5. 25 Year Old. Напій із рідкісних спиртів, відзначений численними міжнародними нагородами.

Кожен реліз лінійки унікальний, оскільки виробник використовує різні пропорції солодових і зернових спиртів, терміни витримки, види бочок. Купити популярні та рідкісні види віскі Grants можна в маркеті алкогольних штук MAUDAU.

Як правильно вживати Grant’s

Пити віскі цієї марки слід так само, як будь-який елітний скотч:

  1. Слід охолодити напій до 18–20 °C льодом або каменями для віскі.
  2. Далі наповніть на третину склянку для віскі або келих «тюльпан».
  3. Розгляньте напій і насолодіться запахом.
  4. Пити віскі потрібно повільно. Зробіть невеликий ковток і потримайте напій декілька секунд у роті.
  5. Проковтніть напій і відчуйте посмак.

Із чим пити скотч — вирішувати вам. Можна з льодом, водою, колою або соком, хоча гурмани віддають перевагу цьому напою в чистому вигляді.