Як допомогти коханій людині вийти з депресії

Способи подолання психологічної кризи та спасіння стосунків

depresiya-1.jpg (22.21 Kb)

Що таке депресія

Цей термін перетворився на синонім поганого настрою, скорботи або стресу. Насправді ж, депресія - це обширний психологічний розлад, що виникає по багатьом причинам. Для нього характерні наступні симптоми:

 • втрата задоволення;
 • пригнічений настрій;
 • постійна втома;
 • зниження самооцінки та продуктивності;
 • надмірна самокритика;
 • порушення аппетиту та сну.
 • В окремих випадках депресія викликає суїцидальні думки, гнів, сповільнену реакцію або збудження. Майже всі хворі бачать світ у похмурих тонах і не вірять, що цей стан можна подолати.

  depresiya-2.jpg (92.34 Kb)

  Правильне ставлення до людини в депресії

  Не сприймайте похмуру поведінку як розлад у стосунках. Хвора людина не хоче розмовляти, триматися за руки, цілуватися та займатися сексом, бо жахливо себе почуває. Вона замикається у собі через внутрішні страждання, а не через вашу поведінку.

  Про справжню депресію не хочеться говорити. Люди з психологічними розладами уміють на короткий час “повертатися у нормальний стан”.


  Це не означає, що з вами коханий сумний, а з іншими - нормальний. Скоріш за все він просто приховує проблему від оточуючих людей. Замість того, аби приймати на свій рахунок похмуру поведінку, задайте просте питання: “Справа в мені?”.

  Як допомогти людині з депресією

  depresiya-3.jpg (92.6 Kb)

  Усвідомте, що ваш коханий важко хворий, йому потрібен догляд. Створіть комфортну атмосферу, будьте ласкаві. Спробуйте аккуратно обговорити проблему, але не тисність і не спішіть. Будьте готові до того, що після кількох днів хорошого настрою похмурість повернеться. Та навіть в такі моменти ваша підтримка є дуже важливою.

  Що робити, якщо людина опустила руки

  Нагадувати про важливість лікування, допомагати організовувати життя, уникати стресових ситуацій.


  Питайте, чого хоче ваша половинка, демонструйте любов і будьте терплячими.

  Важливо: не розчиняйся в чужій депресії. Залиште час для зустрічей з друзями, хобі, інших приємних речей. Надмірна самопожертва може призвести до того, що ви самі отримаєте психологічний розлад.  Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

   

  ➡ Приват 4149629353047269

  ➡ Monobank: 4441114410047144

  ➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

  ➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

   

  Дякуємо!

     Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

  Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
  © Korali.info 2015 — 2023.