Як вибрати музичний інструмент для дитини?

Музична освіта – це те, чого багато батьків бажають своїм дітям. Вперше малюк знайомиться з музикою в дитячому саду, тому в музичну школу краще записуватися ще до школи, поки у нього більше вільного часу. Щоб юний музикант отримував задоволення від занять і не втратив до них інтерес, потрібно правильно підібрати інструмент.

Особливості дитини

muzinstrumenti_1

Фізичні особливості дошкільнят обмежують вибір інструменту:

  1. Вік. Освоювати техніку гри легше в юному віці, але на деяких інструментах фізично важко грати до певного віку. Малюк може злитися і засмучуватися, якщо у нього фізично не буде виходити утримувати інструмент на місці.
  2. Сила, фізична підготовка. Підбирати інструмент потрібно за фізичними можливостями: громіздка віолончель або туба чи підходить для дітей. Для деяких інструментів потрібні розвинені м’язи спини та здорова постава. Наприклад, барабанщик легко може отримати травму шиї, якщо буде неправильно сидіти під час гри.
  3. Зріст. Більшість музичних інструментів представлені в декількох розмірах, що допомагає вибрати їх під зріст дитини. Тільки у тромбона немає такої опції – для гри на ньому потрібно бути досить високим.
  4. Будова тіла. Грати на фортепіано довгими пальцями буде легше, а для гри на французькому розі більше підходять тонкі губи. Це не означає, що короткі пальці або пухкі губи завадять грати на цих інструментах, просто маючи таку перевагу, навчитися буде легше.

Ще можна спиратися на характер малюка. Люблячим увагу дітям підійдуть гітари, флейти, скрипки – то, що привертає увагу в колективі. Інтровертам підійде фортепіано або арфа, щоб грати соло або в невеликих групах.

Що вибирають частіше?

muzinstrumenti_2

Клавішні, акустичну гітару чи скрипку вибирають частіше. Більш популярні інструменти – це раціональний вибір, особливо, якщо у дитини немає чіткого бажання грати на чомусь конкретному. По-перше, популярність передбачає більшу кількість викладачів, експертів, навчальних матеріалів, зручне розташування занять. По-друге, так буде простіше знаходити друзів з такими ж захопленнями та підкріплювати свою мотивацію займатися далі.

Характер дитини

Гіперактивним і трохи неспокійним дітям музика допомагає виплеснути свою надмірну енергію. Експерти радять барабани, литаври й подібні інструменти.

Товариські, відкриті малюки вибирають заняття по грі на кларнеті, саксофоні, гітарі, флейті.

Спокійним дітям підійдуть такі ж спокійні інструменти – арфа, фортепіано, флейта, тромбон.

Чи потрібна теорія музики малюкові?

Теоретичні заняття потрібні тим, хто планує професійно займатися музикою. Для загального розвитку це корисно, але не всім хочеться навантажувати дошкільника складними заняттями. Щоб просто спробувати щось нове і зрозуміти чи подобається це дитині, не обов’язково так сильно занурюватися в музику. Але якщо ви відчуваєте, що дитині це дійсно цікаво – фундаментальні знання теорії музики точно потрібні.

У пошуках музичного інструменту для дитини, найголовніша порада – робити це разом з ним і враховувати його думку. Тоді заняття музикою точно принесуть позитивний досвід.